Blog

Tübitak’tan Lise Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması!

Etohum olarak TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’nı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yarışmanın amacının, her düzeyde lise öğrencilerinin yenilikçilik temelli düşünme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmak olarak belirlendiği yarışmaya öğrenciler çevre, sağlık, ulaşım, enerji, gıda ve turizm alanlarında belirlenen sorunlara getirecekleri yenilikçi çözümler ile yarışmaya katılabilirler.

Başvurmak isteyen girişimci öğrencilere, yarışma alanlarını, bu alanlara ilişkin sorunları anlama konusunda yardımcı olacak, fikir geliştirme yöntemleri hakkında bilgilendirecek ve girişimcilik ile yenilikçilik konularında öğrencilere donanım sağlayacak e-eğitimler başlamıştır. Ayrıca öğrenciler, aynı eğitimleri 3 boyutlu sanal sınıf ortamında girişimcilik kampüsünde de alabilirler.

E-eğitimler ve sanal kampüs için  http://girisimcilik.bideb.tubitak.gov.tr/  adresini ziyaret ediniz.

 

TEMATİK ALAN DERECESİ  

ÖGRENCİ ÖDÜLÜ

 

ÖĞRETMEN ÖDÜLÜ

Birincilik  

3.000 TL

 

1.500 TL

İkincilik  

2.500 TL

 

1.250 TL

Üçüncülük  

2.000 TL

 

1.000 TL

Ayrıca sergi sırasında ziyaretçiler tarafından yapılan sanal yatırım sonucunda en fazla yatırım toplayan üç proje tematik alanlar için belirlenen ödül tutarında ödüllendirilir.

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen  www.tubitak.gov.tr/bideb/2238  adresini ziyaret ediniz.