Blog

2012 Etohum 40 Girişimi

Etohum’a son bir yıl içinde 3.000’e yakın girişimci, 1.500 girişimle başvuru yaptı. Bu girişimlerin 300’üyle yüz yüze ön seçim ekibiyle beraber görüştük ve bunları 40 tanesini kısa listeye aldık. Bu girişimcilerle beraber 7 Ocak’ta sunum eğitimi ve yatırımcıların beklentileri konusunda bir günlük bir toplantı yaptık. 8 Ocak’ta Emir Uzun girişimci ekiplerin fotoğraflarını çekti. 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak  Pazar günleri Etohum seçim ekibi 40 girişimin 10 dk’lık sunumlarını dinlediler ve birebir değerlendirme yapma fırsatı buldular. 2012 yılında Etohum tarafından desteklenecek 40 girişim ve girişimcileri:

 2012 Etohum 40 Girişimcisine özel sayfa

2012 Yılı Etohum 40 Girişimi

İyiBilir, Kullanıcıların ilgi alanları, iş hayatı ve davranışlarına göre kişiye özel eğitim ihtiyaçlarını belirleyen, sosyal bir eğitim yönetim sistemi üzerine inşa edilmiş, ürünü eğitim olan bir e-öğrenme projesidir. Faruk Erdoğan, Bihter Olcay ve Mehmet Demir tarafından kurulmuştur. Mehmet Demir, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar bölümünden mezun olmuştur. Faruk Erdoğan Yeditepe Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri ile Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinden mezun olmuştur. Bihter Olcay, Amerika Birleşik Devletleri’nin Maryland Universitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. Şu an London Business School’da Executive MBA eğitimine devam etmektedir.

Millandfashion.com 2011 Ağustos’ta açılan Millandfashion.com çanta ve aksesuar ürünlerini satan dikey eticaret sitesidir. Özgün tasarımlı “Arife” çanta serisi, Mill&Fashion’a ait tescilli bir markadır ve tasarım dahil olmak üzere tüm üretim faaliyetleri sürdürmektedir. Kurucusu Orhan Seyfi Dayıoğlugil 2004 yılında Uludağ Üniversitesi , İktisat Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

OpenAgenda; geleceğe yatırım yapan hizmet sektörünün yenilikçi işletmelerine yönelik ürünler sunan bir teknoloji şirketidir. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin internet üzerinde işlerini büyütmelerine yardımcı olmayı hedefler. Kurucularından Talip Taştemel İstanbul Bilgi Üniversitesinde İşletme eğitimi, Çek Cumhuriyetinde Yönetim eğitimi almış, Marmara Üniversitesinde Pazarlama yüksek lisansı yapmıştır.

Giysicini.com, akıllı bir sanal gardıroptur. Web ve mobil uygulamayı içeren platformun amacı, kullanıcılarına gardıroplarını sanal ortama taşıma imkânı sunmak ve tekstil ürünleriyle ilgili seçimlerinde kullanıcılarının günlük hayatı kolaylaştırmaktır. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2011 yılında mezun Didem Yeni ve M. Gökay Borulday tarafından kurulmuştur.

Akillibaslangic.com: İ.T.Ü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun Erdem Samut tarafından kurulan Akillibaslangic.com okul öncesi dönemdeki çocuklar için hazırlanmış eğlenceli bir gelişim ve eğitim destek sistemidir. Akademik danışmanlık ve çocuk gelişimi psikologları tarafıdan hazırlanan içeriklerin dışında çocuklarının gelişimi ve eğitimi ile ilgili olarak velilere belirli alanlarda ( dikkat, hafıza, dil gelişimi, sanat gelişim vb..) analitik raporlar sunmaktadır.

Foodback, restoran ve kafelerde aldığınız hizmetlerle ilgili tüm düşüncelerinizi, restoran işletmecisine anında iletebileceğiniz bir mobil uygulamadır. Yemekler, servis, temizlik gibi unsurları oylayabilir, işletmeciye bildirmek istediğiniz yorumları uygulamayı kullanarak ekleyebilirsiniz. Berk Çağlayan ve Çağlar Çakar tarafından kurulmuştur. Berk Çağlayan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünü bitirmiştir. Çağlar Çakar Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Etrafimda.com, QR kodu teknolojisi ile kullanıcılara akıllı telefon üzerinden  günlük cazip kampanyalar bulmalarını sağlayan, gerçek zamanlı ve lokalizasyon  tabanlı olan bir mobil kupon platformudur.  Berkant Kölem, Ismail Örün, Tom Reil ve Michael Schramm tarafından kurulmuştur. Berkant Kölem, Ismail Örün Viyana Teknik Üniversitesi’nde  Business Informatics ve Computer Science Management bölümlerinden mezundurlar. Tom Reil Business Informatics bölümünde master yaparak MBA öğrenimini Hult Business School’da  tamamlamıştır. Michael Schramm Viyana Teknik Üniversitesi’nde Computer Science ve Applied Mathematics bölümleri mezunudur.

Lastmoon Games: Doğuş Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği mezunu Levent Ahmet Sevgili tarafından kurulan Lastmoon Games mobil oyun geliştirme şirketidir. Kendi geliştirmiş olduğu yazılım altyapısı ile de kısa sürede hızlı oyun üretme yeteneğine sahiptir. Geliştirdiği Fizik motoru ve oyun editörüyle beraber yılda 10 mobil platform oyunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Creatures Mania ilk oyunudur. GMO Busters Apple Store’da yayınlanmıştır. Nisan ayına kadar çıkarılması planlanan 4 oyun hazırlanmıştır.

Dekoreko: 2011 Mayıs ayında Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan A.Elif Coşkunkan ve Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Zeynep Akın kardeşler tarafından kurulan dekoreko.com ev dekorasyon ürünlerine odaklanan kapalı ve dikey özel alışveriş kulübüdür. Yayına geçtiği 7 aydan bu yana cirosunu çok hızlı arttırarak eticaret sektöründe önemli bir çıkışı yakalamıştır.

Yurtlarburada.com, Türkiye Geneli Özel Öğrenci Yurtlarının tanıtımını yapan, öğrencilere bilmedikleri şehirlerde kalacak yer bulmalarına yardımcı olan öğrenci yurdu rehberidir. Türkiye Genelinde 3000 ‘e yakın özel öğrenci yurdu sitede listelenmektedir ve bu kayıtların yaklaşık 500‘e yakını yıllık ücret ödemektedir. Sakarya Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu Murat Durak tarafından kurulmuştur.

Apsiyon, SaaS olarak geliştirilmiş, apartman ve site yönetimlerini kolaylaştırması ile birlikte site sakinleri arasında kapalı devre bir sosyal ağ yaratma amacı taşıyan internet girişimdir. 2.000 konutta aktif olarak kullanılan site sektörel ve yazılım tecrübeleri bulunan üç ortak Erkan Doğan, Meriç Akdamar ve Kudret Türk tarafından kurulmuştur. Meriç Akdamar, Ankara Üniversitesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Kudret Türk, Muğla Üniversitesi Bilgisayar, Erkan Doğan Anadolu Üniversitesi İşletme mezunudur.

Mobilsoru, öğrencilerin test, soru bankası, deneme sınavı, konu anlatımlı kitap ve benzeri bilimum eğitim içeriklerini dijital ortamda satın almasını, yine dijital ortamda bir kullanıcı hesabı altında arşivlemesini sağlayan ve bu içerikleri hem web sitesi üzerinden hem de cep telefonu üzerinden erişebilir ve kullanılabilir kılan bir dijital eğitim portalıdır. Şeref Burak Selvi ve Mürsel Yıldız tarafıdan kurulmuştur. Şeref Burak Selvi, Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden 2007 yılında mezun olmuştur. Mürsel Yıldız ODTU Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden 2008 yılında lisans derecesini almıştır.

Mija, 2011 Mayıs ayında İTÜ Bilişim Sistemleri mezunu Dinemis Sabancıoğlu ve Boğaziçi Universitesi Küresel ve Uluslararası ilişkiler bölümü mezunu Çiçek Çizmeci tarafından kurulan Mija, Türkiye’nin ilk bağımsız internet giyim markasıdır. Çiçek Çizmeci’nin moda konusunda akademik ve sektörel tecrübesi, Dinemis Sabancıoğlu’nun da teknoloji ve yazılım konusunda tecrübeleri bulunmaktadır. Mija Kendi tasarladığı ve ürettiği ürünleri, kendi web sitesi üzerinden satmaktadır. Amacı Zara, H&M gibi bir markayı online’da yaratmaktır.

BiAcayip.com 2011 yılında kurulan BiAcayip.com dünyaca ünlü fenomen ürünlerin ve ilginç hediyelerin bulunabildiği dikey bir e-ticaret girişimidir. Mustafa Namoğlu ve Gökalp Üstün tarafından kurulmuştur. Mustafa Namoğlu 2010 yılında Bilkent Üniversitesi CTIS bölümünden mezun olmuştur. Gökalp Üstün, 2008 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Minder Bilişim: ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden 2006 yılında mezun 3 arkadaş Çağrı Karahan, Uğur Acar, Ahmet Engin Bayrak tarafından 2009 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulan Minder Bilişim Yüz ifadeleri ile bilgisayar kontrolü (Mimik Projesi), Beyin dalgaları ile bilgisayara komut verme ve akıllı kontrol sistemleri (P300 Projesi), Yüz ifadeleri ve beyin dalgaları ile oynanan oyunlar, Beyin dalgaları temelli beynin 3D görüntü oluşumu ve yorumlanması (Kahin Projesi), Nöropazarlama, Duygu temelli bilgisayar programları (Affective Computing), Beyin Dalgaları ve Yüz İfadeleri ile Mobil ve Tablet Kontrolü projelerini yürüten girişimdir.

Popkop uygulaması, iPhone ve Blackberry (ocak ayından itibaren) kullanıcılarının bulundukları yerde etraflarındaki yeni insanlarla tanışmak, herhangi bir konu veya mekan hakkında fikir alışverişinde bulunmak veya sadece sohbet etmek için kullanabilecekleri lokasyon bazlı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Tolga Esin ve Can Elbeyli tarafından kurulmuştur. Tolga Esin, Chicago’da Siyasal Bilimler ve Psikoloji’den mezun olmuştur. Can Elbeyli University of Michigan-Ann Arbor’da Endüstri Mühendisliği lisans dalını bitirmiştir.

Connected2.me: Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünü mezunu ve aynı bölümde Yüksek Lisanasına devam eden Ozan Yerli tarafından kurulan connected2.me insanların sizinle anonim olarak anlık iletişim kurmasını sağlayan bir web sitesidir. 2011 Ağustos ayında kurulan connected2.me 90.000 üyeye ulaşmıştır.

Parlakbirgelecek.com’un kurucusu Orkun Şahmalı, 2006’da Yale Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden cum laude derecesiyle mezun olmuştur. Parlakbirgelecek.com üniversite adaylarının ilgi, beceri ve kişiliklerine uyan üniversite programlarını bulmalarını sağlayan bir internet platformudur.

Lamagama: 2009 yılında ODTÜ Teknokent ATOM’da faaliyetlerine başlayan Lamagama Bilkent Üniversitesi İktisat mezunu Nilay Yüce ve ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu Gökhan Ertem tarafından kurulmuştur. Lamagama simülasyon ve oyun teknolojileri konusunda çalışmaktadır. Hali hazırda IOS, PS3 ve PS Vita platformlarında üretilmekte olan 3 oyunu olan Lamagama, önümüzdeki 3 yıl içinde bu platformlarda tanınmış bir oyun firması olma hedefiyle ilerlemektedir. Girişim, son 1.5 senedir Sony Playstation 3’ün resmi içerik sağlayıcıları arasında bulunmaktadır.

Fiyatbilir.com: Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun Talat Uyarer tarafından 2011 yılı için kurulan Fiyatbilir.com üreticileri tarafından paketlenmiş market ürünlerini satan bir eticaret sitesidir. Pek çok farklı kategorideki ürünleri doğrudan üreticisinden alarak müşterilerine hem kampanyalı, hem de piyasa koşullarında uygun fiyatla sunmaktadır. Satın alma esnasında ürün ile ilgili sormuş olduğu tüketim sürelerinin ışığında müşterinin ürünü daha bitmeden hatırlatır, marka ve müşteri arasında dinamik bağ kurar.

Alışveriş Kulüpleri, özel alışveriş sitelerinin yayınladığı kampanyaları tek noktadan takip etmeyi sağlayan, ilgi gruplarına göre ayırarak erişim kolaylığı sunan bir servistir.  Zülfiye Avcı tarafından kurulmuştur. Avcı, İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 3 yıl İnternet Holding’te, 1 yıl Doğan Gazetecilik’te web tasarım uzmanı olarak çalışmıştır.

Udo Games: 2009 yılında Gazi Üniversite Bilgisayar Mühendisliği bölüm arkadaşları Andaç Altak, Gökhan Güngör, Samet Kara ve Türker Karahan tarafından oyun geliştirme amaçlı kuruldu. 2011 yılı içerisinde ODTÜ Teknokent ATOM bünyesine Eren Albayrak ve Şeref Akyüz takım arkadaşları ile birlikte 4 proje ile kabul edilen Udo Games ekibi oyun geliştirme çalışmalarına ODTÜ Teknokent bünyesinde mobil oyunlar geliştirerek devam ediyor. Başarı mobile firması ile “indiroid” isimli android markete mobil oyunlar geliştiren ekip  “Sokak basketbolu”  ve “ Hoppara” android tabanlı mobil oyunlarını yayınlamıştır.

Gimora.com, dünya markaları ve tasarımcılarını bir araya getiren gimora.com zor bulunan takı ve aksesuar ürünlerinin Türkiye’ye ve yurtdışına online satışını yapmaktadır. Gimora.com’da tüm dünyadan 50’den fazla marka ve tasarımcının ürünleri sergilenmekte, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerindeki e-ticaret siteleri üzerinden çeşitli ülkelere gönderim yapılmaktadır. Gimora.com gemolog Murat Durguner ve IT yöneticisi Aydın Günal tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Murat Duran Durguner Bilkent Üniversitesi Bankacılık-Finans bölümünden, Aydın Günal Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezundur.

InfoDif 2007 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun, sektörel tecrübeleri bulunan Kerem Çalışkan ve Salih Eren Parlakgümüş tarafından kurulan Infodif, Görüntü işleme ve video analizi yazılımları geliştirmektedir. Askeri ve sivil güvenlik, perakende, endüstriyel otomasyon ve medikal görüntüleme ürün ve çözümler ürettiği başlıca sektörlerdir. Ar-Ge yoğunluklu çalışan bir firma olarak bütün sektörlerin kullanabileceği gerçek zamanlı çalışan yazılım altyapıları geliştirmektedir.

Knoobl, bir mobil bilgi paylaşım aracıdır. Kullanıcılar anlatmak istedikleri dersi, paylaşmak istedikleri bilgiyi veya tecrübelerini yani genel olarak her türlü konuyu akıllı telefonları veya tabletleri vasıtasıyla anlatır ve diğer kullanıcılarla paylaşır.  Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde okuyan Süleyman Uslu, Emin Sadıyev, Mehmet B. Kopmaz ve University of North Carolina, Wilmington iş idaresi / pazarlama mezunu Ömer Eldemir tarafından kurlumuştur.

Padmenu, restoran, kafe ve barlar için düşünülmüş, tablet bilgisayarlarla kullanılan, markalaştırılabilen interaktif bir dijital menü ve sipariş sistemidir. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun Duygu Kutluoğlu, Utah Valley Üniversitesi Dijital Medya bölümünden 2009 yılında mezun Çağatay Çelebioğlu ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun Adil Burak Kılıç tarafından başlatılan girişimdir.

Abonekit bireylerin basit ihtiyaçlarına ya da ilgi alanlarına hitap edecek ürünlerin periyodik olarak gönderildiği abonelik tabanlı bir e-ticaret platformudur. Eda Evdüzen, Aslı Gökdere ve Onur Bozkurt tarafından kurulmuştur. Eda Evdüzen, Celal Bayar Üniversitesi Maliye Bölümü’nü bitirmiştir. Onur Bozkurt, İş yaşamına2004 yılında kendi şirketi Küp Yazılım’da başladı. Çok sayıda internet tabanlı uygulamalar ve e-ticaret projelerinde görev almıştır. Aslı Gökdere, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler lisansını tamamlamıştır.

Alictus: ODTÜ öğrencisi 3 arkadaş olan Arif Emre TAŞ, Ecem BARAN ve Onur Dilek tarafından kurulan Alictus’un ilk projesi GamePho, akıllı telefonların bilgisayar ve akıllı TV’lerde harekete duyarlı kumanda olarak kullanılmasını sağlayacaktır. Alictus, GamePho projesi ile konsoldaki rakiplerinin sunduklarını daha fazla kullanıcıya ve daha düşük maliyete sunmayı planlamaktadır. Çalışmalarına Metutech – ATOM altında devam edilen GamePho sistemini kullanan oyunların internet tarayıcıları üzerinden oynanması planlanmaktadır. Arif Emre Taş ODTÜ Fizik Bölümü, Ecem Baran ODTÜ Endüstri Mühendisliği, Onur DİLEK ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nde eğitimlerine devam etmektedirler.

Ollaa, kullanıcıların cep telefonlarından o an yaptıkları aktiviteleri uygulama tarafından sağlanan fiiler çerçevesinde, birlikte yaptıkları arkadaşlarını etiketleyip, bulundukları konumları belirtip, fotoğraf ekleyerek paylaşabildikleri bir sosyal ağdır.  Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan Ahmet Alp Balkan ve Uğur Kumru tarafından kurulmuştur.

Mobiluygulamam.com web üzerinden düşük maliyetler ile KOBİler için mobiluygulama yaratma platformudur. Genel olarak şablon üzerinden websitesi yaratan ürünlerin mobil uygulama benzeri olarak düşünülebilir. Yiğit Darçın, Halil Cem Tonguç ve Cenk Çivici tarafından kurulmuştur. Yiğit Darçın 2005 yılında Bilkent Üniversitesinden mezun olup, yurt içi ve yurt dışı şirketlerde çalıştıktan sonra 2008 yılında ortaklarıyla beraber Prime Teknoloji’yi kurmuştur. Halil Cem Tonguç 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun olmuştur. En son Turkcell’in web projelerinde ürün mimarı olarak çalışmıştır. Cenk Çivici 1997 yılında ODTÜ Bilgisayar mühendisliği ‘ nden lisans derecesini almıştır. 2008 yılında Türkiye ‘ ye dönerek ortaklarıyla beraber Prime Teknoloji ‘ yi kurmuştur.

Mutualizm, bir girişimin parçası olmak, kendi ekibini kurmak ya da daha kalabalık bir ekiple yola devam etmek isteyenler için hazırlanmış bir platformdur. Lütfi Demirci, 1992 yılında Malatya’da doğmuştur. 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girmiştir, öğrenim hayatına aynı bölümde devam etmektedir.

WASD: Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünde son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmekte Ufuk Şahin tarafından kurulan Pantheon strateji oyun motoru projesi ODTÜ Teknokent bünyesinde yer alan  ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi)’nde sürdürmektedir. Pantheon ve Nakrum üzerinde hayata geçirmeye çalışan ekip, Pantheon ile kısa sürede ve daha az maliyetle yeni nesil tarayıcı tabanlı strateji oyunları geliştirmeyi amaçlamaktadır.

BMsmart projesi ile firmalara, iş yönetimiyle ilgili tüm ihtiyaçlarının karşılayabileceği bir SaaS çözümü sunmayı amçlamaktadır.  İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden 2009 yılında mezun Alper Kılıç ve Barış Eskikaya tarafından kurulmuştur.  BMsmart’ın birinci fazında firmaların BMsmart’ı sadece kendi içinde kullanmaları planlanmaktadır. Projenin ikinci fazında ise BMsmart’ı kullanan firmaların birbirleriyle B2B ve B2C iletişim kurabilecekleri bir sosyal ağ yapısı planlanmaktadır.

Buggum Baskent Üniversitesi Bilgisayar mezunu Burkay Özdemir, Emre Canbazoğlu ve Başkent Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım gölümü mezunu Murat Pak ve  tarafından kurulan Buggum, mobil ve sosyal oyunlar geliştiren girişimdir. Mobil ve sosyal dünyadaki bazı eksikliklerin farkına varıp bunların doldurulması amacıyla yola çıkmışlardır. Bu öncelikli hedeflerin dışında Buggum yalnızca oyun değil bir sosyal – mobile entertainment firması olmayı amaçlamaktadır. Şu anda geliştirdikleri iOS ve sosyal medya oyunları vardır.

Vanilyaclub: Vanilyaclub, Kozmetiğe ilgili kadınların aylık abone olabildiği, her ay lüks markaların  güzellik ürünlerinin mini boylarından 4-5 tanesini özel bir kutuda üyelerine gönderildiği internet eticaret girişimidir. Mustafa Ekim ve Beri Bener tarafından kurulmuştur. Mustafa Ekim ve Beri Bener Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuşlardır.

UniversiteliAnlatsin.com üniversite öğrencileri için profesyonel bir sosyal ağdır. Eril Gün Ezerel, Tuğberk Kılıç ve Övünç Metin tarafından kurulmuştur. Öğrenciler üye olup başarılarını, stajlarını, projelerini, kulüplerini ve diğer aktivitelerini anlatarak profillerini oluştururlar. Daha sonra diğer üniversite öğrencileriyle bağlantı kurabilir, iş ve staj başvuruları yapabilir ve yetenek avcıları tarafından keşfedilebilirler. Eril Gün Ezerel Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Tuğberk Kılıç Bilkent Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojisi ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü’nde ve Övünç Metin Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde eğitim hayatlarına devam etmektedirler.

Drawium web geliştiricilerine kullanıcılarının dikkatini kanalize edebilme yeteneği sağlayan bir takım çantasıdır. Seçkin Can Şahin ve Özgür Saygın Bican tarafından kurulmuştur. Seçkin Can Şahin, ODTÜ Bilgisayar ve Matematik Bölümlerinde son sınıfta okumaktadır, Özgür Saygın Bican, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde okumaktadır ve Psikoloji yandal programında eğitimini devam ettirmektedir.

Funrika, Cem Nahit Köne, Mehmet Öykü Bilgiseren, Tufan Özdoğan ve Yücel Fakıoğlu tarafından kurulmuştur.  “Eğlence Fabrikası” Funrika’nın temel vizyonu yaratıcı fikirleri özgün oyun deneyimlerine dönüştürerek, sosyal ve mobil oyun alanlarına odaklanmaktır. Funrika’nın ilk oyun projesi olan “iStar”, web TV formatında interaktif oyun ve eğlence platformudur. Cem Nahit Köne Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden, Mehmet Öykü Bilgiseren ODTÜ İş İdaresinden, Tufan Özdoğan Çukurova Üniversitesi İşletme bölümünden, Yücel Fakıoğlu Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Bölümü’nden mezun olmuştur.

Wimsh sosyal fotoğraf paylaşım ağıdır. İTÜ öğrencisi iki genç girişimci Hayri Can Akyel ve Berkay Yıldız tarafından kurulmuşlardır. Hayri Can Akyel, Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu; İTÜ Fizik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisidir. Berkay Yıldız: 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümüne girmiştir.

TrendPin, internet ortamında alışveriş deneyimini üst seviyeye taşıyacak bir sosyal ağdır.  Kerem Işık ve M. Murat Demir tarafından kurulmuştur. İzmir Amerikan Koleji’nden sonra Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini Fizik üzerine Amerika’nın Ohio eyaletindeki University of Akron’da burslu olarak tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür. M. Murat Demir, İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2008 senesinde mezun olmuştur ve Ege Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı (MBA) tamamlamıştır.