Blog

YTÜ Patentin Yıldızlarını Seçiyor

YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi, Çalık Holding Ana Sponsorluğunda ve Elginkan Vakfı desteğiyle Patentin Yıldızlarını seçiyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi TTO, üniversitelerde üretilen bilginin endüstriyel, ticari, sosyal ve kültürel değere dönüştürülmesi teşvik etmek amacıyla patent yarışması düzenliyor. Yarışmaya patent başvurusu yapmış ya da yapacak olan herkes katılabiliyor.

Yarışmaya Katılacak Kişilerde Aranacak Koşullar:

  • Yarışmaya üniversitelerin herhangi bir lisans programında eğitimine devam eden öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da mezunu olmuş kişiler ile ilgili alanda sanayide çalışmakta olan gerçek kişiler, bağımsız araştırmacılar başvuru yapabilirler.
  • Bir yarışmacı yarışmaya istediği sayıda başvuru yapabilir.
  • Yarışmaya bireysel veya istenirse ekip olarak grup halinde başvuru yapılabilir.
  • Ekip halinde katılımlarda da tüm ekip üyelerinin aşağıdaki katılım koşullarını sağlaması zorunludur.
  • 15 Ekim’e kadar devam edecek başvuru sürecinin ardından önde gelen akademisyen ve iş adamlarından oluşan bir jüri dereceye giren buluşları belirleyecek. Yarışmanın finali ise 31 Ekim’de YTÜ Yıldız Yerleşkesi Oditoryumu’nda düzenlenecek. Bu etkinliğe Alphan Manas, Ömer Hızıroğlu, Burak Büyükdemir gibi önemli isimler; Turkcell, Eczacıbaşı, Arçelik gibi önemli firma temsilcileri, patent ofisleriyle birlikte konuşmacı olarak katılacak.

    Daha fazla bilgi için: http://yildizlipatentler.com