Blog

Yıldızlı Projeler 2015 için başvurular başladı

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün 7.sini düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması’nın kayıtları 15 Aralık 2014 tarihinde başladı.

25 Mayıs 2015 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak. Ayrıca Final Günü’nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.

Yıldızlı Projeler de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek.

Yarışma kategorileri;

– Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi

– Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları

– Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları

– Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

Ön değerlendirmeyi geçen finalist projeler 23-24 Mayıs tarihinde girişimcilik ve sunum teknikleri hakkında 2 günlük bir eğitim alacaklar. Yıldızlı Projeler Yarışması’nın kazananları ise YTÜ Teknopark bünyesinde yer alan Prototip atölyesi ve kuluçka merkezindeki ofisleri kullanma hakkı elde edecekler. İngiltere Warwick Üniversitesi tarafından İnovasyon ve AR-GE eğitimi de verilecek ödüller arasında.

Yarışmaya T.C. veya K.K.T.C üniversitelerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Başvuru linki

Başvuru için son tarih 2 Mayıs 2015.