Blog

Yeni Fikirler Yeni İşler Finali 9 Kasım’da

Daha önce duyurusunu yaptığımız Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasının sonuna geliniyor. Yarışmada yüzlerce ekibin arasından finale kalmaya hak kazanan girişimciler belli oldu. Yarışmanın kazananları 9 Kasım 2013 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Final ile belli olacak. Finalde sunum yapma şansı kazanan girişimciler, projelerini arasında yatrımcıların ve akademisyenlerin de olduğu geniş bir kitleye sunma fırsatı yakalayacak.

Yarışma süresince girişimcilik eğitimi ve mentorluk desteği alan girişimciler, iş fikirlerini iş planı haline getirip, jüri karşısında sunum yapma tecrübesi edindiler. Girişimcilerin yaptıkları sunumlar jüriler tarafından değerlendirildi ve Genel Kategoride 5, Bilişim ve Telekomünikasyon Kategorisinde 4 ve Savunma Sanayii Kategorisinde 4 girişimci final için seçildi.

Yarışmanın son aşaması olan finalde 3 kategoride toplam 11 girişimci rekabet ederek mutlu sona ulaşmaya çalışacak. Finale katılan girişimciler belirlenen para ödüllerden birini almak ve bu ödüllerle birlikte ODTÜ Teknokent’te 2 yıl ücretsiz ofis alanına sahip olmak için yarışacaklar.

Ayrıntılı bilgi için.