Blog

Y Combinator’dan Adora Cheung StartupIstanbul’da

Startup Istanbul 2016 için geri sayım başladı ve konuşmacılar belli olmaya devam ediyor. Bu sene Y Combinator’dan Adora Cheung Startup Istanbul’da ekosistemle buluşacak ve 10 Ekim’de Volkswagen Arena’da sahnede olacak.

TCGTi4xiAdora Cheung bir mühendis ve onu Homejoy’un kurucusu olarak biliyoruz. Clemson Üniversitesi’nde eğitim gördükten sonra ekonomi masterını University of Rochester’da tamamladı. Doktora yaptığı sıralarda arkadaşının startup’ında yazılım birimine destek vermek için doktorasını bıraktı ve bir zaman sonra Silikon Vadisi’ne taşındı. Taşındıktan sonra Slide.com’da proje müdürü olarak çalışmaya başlayan Cheung, FunWall,SuperPoke! ve SuperPoke! Pets projelerini başarıyla tamamladı.

Slide’dan ayrıldıktan sonra Cheung Y Combinator’a girdi. Pathjoy dahil olmak üzere bir çok projede beyin fırtınalarıyla katkı sağladı.Cheung bir yıl boyunca Pathjoy’da bulundu. Pathjoy yaşam koçları ve terapistler ile müşterileri birleştiren bir platform. Bu fikirden vazgeçtikten sonra Cheung terapistler yerine ev temizlikçilerini ve müşterileri buluşturan HomeJoy fikrini 2012’de hayata geçirdi. Google Ventures ve Max Levchin’den 38M $ yatırım aldı. 2015 yılında 4 dava ile karşı karşıya kalan HomeJoy kapandı.

HomeJoy’un kapanmasıyla birlikte Cheung Y Combinator’da partner olarak çalışmaya devam etti. Startuplara mentorlük yapan Cheung HomeJoy ve öncesindeki projelerinden kazandığı tecrübeleri aktardı.

StartupClass.co adresinde yayınladığı dersler ile startup ve girişimcilikle ilgili fikirlerini öğrenebilirsiniz.

Adora Cheung 6-10 Ekim’de StartupIstanbul’da.

Hemen kayıt olmak için : startupistanbul.com/register