Blog

Xiaomi bu sonbaharda Türkiye’ye geliyor

Gerek yeni ürünlerini duyurma şekli, gerek CEO’sunun kıyafet seçiminin Steve Jobs’ınkini andırması ile Çin’in Apple’ı olarak tanınan Xiaomi, başlarda pek de ciddiye alınan bir firma değildi. Fakat birkaç yılda Uzak Doğu’da harika işlere imza attı ve şimdi de ülkemize gelmeye hazırlanıyor.

Beşinci yılını kutlayan Xiaomi, 2015’in ilk yarısında 34,7 milyon akıllı telefon sattı ve artık mobil pazarın güçlü oyuncularından bir tanesi. Milliyet’in bildirdiğine göre, Çinli firmanın ürünleri, bu sonbaharda Hepsiburada.com üzerinden ülkemizde de satışa sunulmaya başlanacak.

Eylem Türk’ün haberine göre, Xiaomi distribütör aracılığıyla ülkemize gelecek. Firmanın Türkçe sosyal medya faaliyetlerini yürütmesi için de bir ekip kurulmaya başlanmış.

45 milyar dolar değerindeki Xiaomi, 2014’te 61 milyon cihaz satarak Çin’in bir numarası olmuş fakat 2015’in ilk çeyreğinde Apple’a geçilmişti. Brezilya üzerinden Amerika kıtasında faaliyet göstermeye başlayan firma, Türkiye üzerinden ise Avrupa’ya giriş yapacak.

Xiaomi akıllı telefonların yanı sıra akıllı bileklik, aksiyon kamerası ve tablet de üretiyor.