Blog

Wordcamp ve etohum kampı fotoğrafları

29 Mayıs Cumartesi Bersay İletişim Entstitüsü’nde tüm güm dolu dolu internet topluluğunun biraraya geldiği bir gün oldu. Bu kampın hikayesi Özer Dölekoğlu ve Oğuz Serdar uzun süre önce WordPress’in kurucusu Matt Mullenweg’le iletişime geçerek Wordcamp Türkiye için kendisini davet etmeleriyle başladı. Cumartesi günü Matt’in yanında Tim Ferriss’in katılmasıyla etkileyici sunumlarla biraraya geldik. Bersay İletişim Entstitüsü’ne yeri sağladığı için WordPress Türkiye ekibini, Arda Kutsal’ı, Burak Dönertaş’ı ve Emre Erkan’ı wordcamp’e verdikleri destek ve konuşmaları için kutlarım. Umarım Wordcamp etkinlikleri büyüyerek devam eder.

Hem Tim Ferriss hem de Matt Mullenweg konuşmalarında ve bizlerle yaptıkları sohbetlerde oldukça mütevazi davrandılar. Türkiye’ye ilk gelişlerinde kampa katılan arkadaşlar her ikisini de yanlız bırakmadılar. Yarın Kapadokya ve Efes yolculuğuna çıkacak olan Matt ve Tim’e teşekkür ederiz.

Bugün sabah wordcamp’den sonra öğleden sonra etohum kampıyla güne devam ettik. Sabah 8:30’da başlayıp 18:00’de sonlanan gün yorucu fakat bilgilendirici geçti. Öğleden sonra SEMtr’den Cem Özkaynak, Google Türkiye’den Mahir Erkan ve ilab Ventures’dan Yüksel Dibekoğlu girişimcilere konuları hakkında detaylı sunumlar yaptılar.

Wordcamp ve Etohum kampının büyük bir kısmını etohum.tv için Televidyon ekibinden Murat Ayyüz kaydetti. En kısa sürede bu kayıtları yayınlamayı planlıyoruz. Bugünden fotoğrafları flickr’da bulabilirsiniz.