Blog

WeTransfer’in kurucusu Nalden’ı yakından tanıyın

Bir blogger olarak ünlenen Nalden (gerçek adı Ronald Hans) günümüzde Hollanda’nın en tanınmış girişimcilerinden biri.

Nalden dijital dünyanın içinde büyümüş bir girişimci. 13 yaşından itibaren web sitesi yapmaya başlayan Nalden, 16 yaşında bir blogger olmuş ve Nalden.net‘i kurmuş. Bu blog 6 ayda kar getirmeye başlayınca Nalden internet dünyasında başarılı bir girişimci olacağı sinyallerini vermiş.

Nalden’ın başarılı bir girişimci olarak ünlenmesini sağlayan girişimi ise WeTransfer olmuş. Bugün çoğumuzun sıkça kullandığı bir servis haline gelen WeTransfer’in popülaritesi artmaya devam ediyor.

Ancak Nalden’ın tek başarısı WeTransfer değil. Hollandalı girişimcinin bir de Present Plus isimli bir girişimi bulunuyor. Amsterdam ve Londra merkezli bir tasarım ofisi olan Present Plus şimdiye kadar Victoria Beckham ve Donatella Versace gibi ünlü isimlerle işlere imza atmış.

Nalden2

Dünya çapında birçok konferansa konuşmacı olarak katılan Nalden, bu yıl Startup Istanbul’un da konuşmacıları arasında.

Son yıllarda özellikle eğitim alanına olan ilgisi artan girişimci bugün olsa HTML kodlama ve Fransızca öğrenmeyi seçeceğini söylüyor. Ancak eğitim alanındaki esas odağı teknolojinin eğitim ile buluşması üzerine. Bu yıl Startup Istanbul’da yapacağı konuşmada da bu konuya derinlemesine temas etmesini bekliyoruz.

Startup Istanbul‘a kayıt olmak için şansınız devam ediyor.