Blog

Uluslararası Avukatlar Birliği “Yabancı Yatırımlar” Kongresi Gerçekleştirecek

Uluslararası Avukatlar Birliği’nin (Union Internationale des Avocats – UIA) ilk kez Türkiye‘de gerçekleştireceği “Yabancı Yatırımlar” Konferansı 27-28 Eylül 2013 tarihlerinde arasında İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyadaki yabancı yatırım hukuk sistemlerinin ayrıntılı olarak değerlendirilecek.

Dünyanın ilk ve en büyük uluslararası avukat örgütü unvanına sahip, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi nezdinde tanınan ve resmi temsilciliği bulunan Uluslararası Avukatlar Birliği’nin Türkiye Konferansında 12 ülkeden 20’ye yakın konuşmacı bulunacak.

Açılış Konuşmalarını Uluslararası Avukatlar Birliği Başkanı Jean Marie BURGUBURU, UIA Yabancı Yatırımlar Komitesi Başkanı Miguel TORRES BLANQUEZ, UIA Türkiye ve International Jurists Association Başkanı Prof. Dr. Berin Ergin ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu tarafından gerçekleştirilecek.

Uluslararası Avukatlar Birliği’nin Türkiye Yönetim Kurul Üyesi Yard. Doç. Dr. Av. Serhat Eskiyörük, Konferansın Türkiye’de yapılması, ülkemizin yabancı yatırımlar konusunda yükselen yıldız olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti.

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.uianet.org/en/evenement/type-46990/foreign-investment
http://www.uianet.org/en/content/who-we-are