Blog

Udemy’ye 65 milyon dolarlık seri D yatırımı

Online eğitim platformu Udemy, seri D yani 4 yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Şirketin değerlemesi ise açıklanmadı.

2010 yılında Eren Bali ve Gagan BiyaniOktay Çağlar tarafından kurulan Udemy, yükselişte olan online eğitim sektörünün en dikkat çekici oyuncularından biri. Silikon Vadisi’nde kurulan şirket ilk başlarda 30 yatırımcı görüşmesinden olumsuz yanıt almasına rağmen devam etmiş ve 2011 yılında yakaladığı büyümeyle birlikte 3 milyon dolar yatırım almıştı. Ardından 2012’de 12 milyon, 2014’te ise 32 milyon dolar yatırım alan şirket yoluna hızla devam ediyor.

Son 1 yılda gelirlerini %200 seviyesinde artırmayı başaran, 80 farklı dilde 30 bin dersi barındıran Udemy 7 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Bu etkileyici rakamlar şirketin seri D yatırımını da geciktirmedi. Udemy, bugün 65 milyon dolarlık bir yatırım daha aldığını duyurdu. Şirketin değerlemesi ise açıklanmadı.

Udemy yeni yatırımla birlikte kütüphanesini güçlendirmeye ve Udemy for Business platformunu büyütmeye yoğunlaşacak.

CEO’luk görevini Dennis Yang’ın yürüttüğü Udemy’nin yönetim kurulu başkanlığını ise kuruculardan Eren Bali yapıyor. Bali ise Startup İstanbul 2014’te bir röportaj gerçekleştirmiştik.