Blog

Uber’in Değeri Resmileşti: 17 Milyar Dolar

Uber’in yatırım alacağı söylentileri nihayet doğrulandı. Şirket CEO’su Travis Kalanick, şirketin resmi blogunda yaptığı açıklamada toplamda 1.4 milyar dolar yatırım alacaklarını yazdı.

Uber, birçok ülkede taksiciler ve hükümet tarafında sorunlar yaşıyor olsa da yoluna devam ediyor. 37 ülkede, 127 şehirde hizmet veren Uber, bu gidişle taksicilik yaklaşımını sonsuza denk değiştirecek.

Uber’in bu kararlı yükselişi yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Şirketin yatırım almak için görüşmeler yaptığı bir süredir konuşuluyordu. Bugün CEO, resmi blogundan yaptığı açıklamayla 1.2 milyar dolar yatırım aldıklarını açıkladı. Fakat ikinci bir turda gelecek yatırımlarla birlikte toplam miktarın 1.4 milyar dolara yükseleceğine de dikkat çekildi. Bu yatırımlarla birlikte Uber’in şirket değeri 17 milyar dolara yükseliyor.

CEO Travis Kalanick, bundan sadece 4 yıl önce kurulmuş bir şirket olarak bugün geldikleri noktanın harika olduğunu dile getirdi. Yeni yatırımlarla gücü artan Uber’in öncelikli hedefinin faaliyet gösterdiği ülke sayısını 40’ın üzerine çıkartmak olduğunu dile getiren CEO, bulundukları şehirlerde de büyümek için çalışacaklarını söyledi.