Blog

Uber’in Değeri 10 Milyar Dolara Yükselebilir

Paylaşımlı araç sistemi Uber’in yeni bir yatırım alacağı söyleniyor. Son dönemde hakkında açılan davalarla uğraşan firma, özellikle Belçika’da yasaklanması sonrası gündeme gelmişti.

2009 yılında kurulan Uber, şimdiye kadar 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermeye başladı. Elbette bu kadar geniş bir kitleye erişmenin de bir bedeli var. Uber, farklı ülkelerdeki farklı kurallar sebebiyle sık sık davalarla karşılaşıyor. Fakat görünüşe göre Uber’in yavaşlamaya niyeti yok. Bloomberg‘in haberine göre Uber, 1 milyar dolar civarında yatırım alarak işler hızlandırabilir.

Şirket bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Fakat Uber’e yakın kaynaklar yatırım için görüşmelerin sürdüğünü söylüyor. Yatırımın 500 milyon ile 1 milyar dolar arasında olacağı söyleniyor. Bu rakamdan hareketle Uber’in değerinin ise 10 milyar dolar olarak belirleneceği de iddialar arasında.

Uber, 2013 yılının ilk yarısında 258 milyon dolarlık yatırım alırken şirket değerinin 3.8 milyar dolar olarak belirlendiği konuşulmuştu.