Blog

Uber ve Galatasaray ulaşım konusunda işbirliğine gitti

Uber, Galatasaray ile daha geniş kitlelere ulaşmak adına önemli bir anlaşmaya imza attı. Galatasaray taraftarları TT Arena’daki maçlara Uber ile belirli bir sınıra kadar ücretsiz seyahat edebilecek.

Uber’in Türkiye’ye gelişi biraz sessiz gerçekleşmiş olabilir ancak diğer ülkelerde uygulanan ‘kendi aracınla dilediğin zaman taksicilik yap’ modelinin Türkiye’de yasal olmaması bunda önemli bir etken. Yine de Uber daha geniş kitlelere ulaşmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Galatasaray kulübü ile yapılan anlaşma da bunun son örneği.

Dün duyurusu yapılan işbirliği ile Galatasaray taraftarları, TT Arena’da yapılacak futbol maçlarına ulaşım için Uber’i avantajlı şekilde kullanabilecek. Uber’e ilk kez kayıt olan taraftarlar, promosyon kodu olarak GALATASARAY’ı yazmaları halinde TT Arena’ya yapacakları ilk yolculukta 40 TL’ye kadar ücretsiz seyahat edebilecek. Loca ve VIP koltuk sahibi olan yaklaşık 5 bin taraftar ise Uber ile 70 TL’ye kadar ücretsiz gerçekleştirebilecekleri 10 seyahat hakkına sahip olacak.

Düzenlenen imza törenine Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı’nın yanı sıra Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri ve Pozitron’un kurucusu Fatih İşbecer katıldı. Pozitron’un Monitise’a satılması sonrası Galatasaray’daki görevine başlayan İşbecer’in sektör konusundaki tecrübesi bu işbirliğinde önemi bir rol oynamış olsa gerek.