Blog

Uber, Meksika’da Banka Kartı Çıkarıyor!

Meksika’da iş yapmanın aşılmaz bariyeri, açıklarla dolu bankacılık sistemi. Uber de kendi ‘para kartını’ çıkarmaya karar verdi!

UberCard isminde olması beklenen banka kartı, Uber’in işini biraz da olsa rahatlatabilir belki. Çünkü, bankacılık dediğimizde, Meksika gerçekten çok zor aşılabilecek bariyerlere sahip.

BANKAOOL, yani Meksika’nın ilk online bankası tarafından basılacak olan UberCard, sonrasında ülkeye gelecek StartUplar ve büyük yatırımların önünü de açacak gibi.

UberCard alabilmek için müşterilerin öncelikle 200 Meksika Pesosu yani yaklaşık 10 Amerikan Doları yatırmaları gerekiyor, hesaplarına. Sonrasında yaklaşık 5-10 iş günü içerisinde kart adrese teslim edilmiş olacak. Yapılan planlara göre, UberCard, anlaşmalı marketlerde de geçerli olacak. Yani ister taksiye bin, ister alışveriş yap, mantığı olacak. Çünkü, UberCard, MasterCard logosuyla ve güvencesiyle geliyor.

Dünya’nın her yerinde, Uber’e ilk üye olanlar, ilk çağırdıkları Uber için, ücret ödemiyor. Meksika için de geçerli bu durum. 100 Meksika Pesosu’na (5 ABD Doları) kadarlık ilk kullanım ücreti, alınmayacak.

Uber’in bu sistemde başarılı olmasını umuyor, tüm girişimciler. Başta da belirttiğim gibi, başarılı olması halinde, bu sistemi kullanmak isteyecek binlerce girişimci, Meksika yolunu alabilir

Said Murat
Teknoloji Yazarı
Bilgisayar Mühendisi