Blog

Twitter ”Hemen Satın Al” Butonunu Hazırlıyor

Twitter, daha önce de ortaya çıkan ”Buy Now” özelliğini yeniden test etmeye başlamış gibi görünüyor.

Online alışverişin popülaritesi her geçen gün artarken sosyal platformların milyarlarca kullanıcıyı barındırması ilgiyi bu alana yöneltiyor. Hiç şüphesiz sosyal medya şuan online alışveriş için önemli bir yönlendirici. Ancak bu deneyimde daha gidilecek noktalar var.

Bazı ödeme sistemleri ve bazı firmalar sosyal medya üzerinden çeşitli kodlarla otomasyon uygulamaya başlamıştı. Fakat Twitter, işi bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor.

Recode tarafından tespit edilen bazı tweet’ler, Twitter’ın yeniden ”Buy Now” yeni ”Hemen Satın Al” butonunu gündeme aldığını gösteriyor. Sistem henüz yaygın biçimde aktif değil. Sadece belirli bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyor. Recode editörleri butonları görmüş, tıklamış ancak ödeme sayfasında kırık linklerle karşılaşmış. Bu da sistemin test sürecinde olduğunu gösteriyor. Fakat daha önce linklerin biri aktif olarak yakalanmış ve bu linkin direk sayfa içerisinde ödeme imkanı sunuyormuş. Yani Twitter’dan ayrılmadan açılan pencere içerisinden ödemeyi yapıp ürünü almak mümkün olabilir. Butonların şimdilik sadece mobil uygulama üzerinden görülebildiği de gelen bilgiler arasında.

Satın alma opsiyonunu sunan ise Fancy.com olarak görülüyor.  Ancak ne Twitter, ne de Fancy bu konuyla ilgili bir açıklama yapmamış.

Bakalım Twitter e-ticaret alanına adım atacak mı? Özellikle gelir modeli dikkat çekici olabilir.