Blog

Türk Girişim Insider, Brezilya’ya açılıyor

Yazar: Said Murat – Brezilyadan.com

Öngörüsel analitik ve eş-zamanlı web/mobil kişiselleştirme üzerine bir platform geliştiren Insider, Avrupa, Rusya ve Dubai pazarlarının ardından şimdi de Güney Amerika’ya açılmaya hazırlanıyor. Brezilya ofisi için çalışmalara hız kazandırılmış durumda.

Türkiye’den SaaS alanında çıkan en önemli girişimlerden biri olan Insider, yabancı pazarlara yayılmaya devam ediyor. Londra, Moskova, Dubai, İstanbul ve Varşova’da faaliyet gösteren Türk girişimi Insider, 3 yeni ofis için 3 farklı ülkede hazırlıklarını sürdürüyor. İtalya ve İspanya’daki ofislerle Avrupa’daki faaliyetlerini güçlendirmeyi hedefleyen Insider’ın diğer hedefi ise Brezilya. Güney Amerika’nın güçlü ekonomilerinden biri olan Brezilya, teknoloji şirketleri anlamında da önemli bir pazar.

Kurucu ortaklardan (Co-Founder) Serhat Soyuerel ile hem Polonya hem Brezilya hamleleri üzerine uzunca bir sohbet şansımız oldu. Brezilya pazarı üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Uzun yıllar Polonya’da yaşadığım için biliyorum ki,  Varşova ofisi gayet güzel bir ekosisteme hitap ediyor. Şimdi de, Brezilya’ya gelmeyi planlayan ekip gerçekten önemli bir potansiyel sergiliyor.

Yatırımlar Türkiye’den

Daha önce Galata Business Angels’dan yatırım alan Insider, yakın zamanda Aslanoba Capital‘den yatırım alarak büyüme için gerekli maddi güce kavuştu. Endeavor Girişimcisi,  Europe Clouds Awards’da elde edilen üçüncüsü ve Google Analytics teknoloji partneri olan Insider, değerini giderek artırmaya devam ediyor.