Blog

Toughtworks Turkey Summit Martin Fowler’ı Ağırlayacak

ToughtWorks, Türkiye ofisinin kuruluşunu onurlandırmak için Thoughtworks Turkey Summit etkinliğini düzenliyor.

Yazılım alanında dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri olan Thoughtworks, Türkiye ofisinin kuruluşunu. Bu olay dolayısıyla da yazılım sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek olan Thoughtworks Turkey Summit etkinliği organize edilmiş.

İş ve IT sektörü liderlerini bir araya getirecek etkinlik, Hepsiburada.com (Ana Sponsor) ve Scrum Turkey (Topluluk Sponsoru) ortaklığıyla gerçekleştiriliyor. Etkinlikte dünya yazılım sektörüne yön veren, yazılım üstadı Martin Fowler keynote konuşmacısı olarak katılımcılarla birlikte olacak. Martin Fowler’ın yanı sıra ThoughtWorks Türkiye Ofisi’nden Cengiz Han, Ben Kappler ve David Elliman, ve İsa Göksu yer alacaklar.

Agile yazılım geliştirme dünyasında, günümüzün ezber bozan konuları olan Sürekli Teslimat (Continuous Delivery), Sürekli Entegrasyon (Continious Integration), ve Sürekli Tasarım (Continious Design) gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu etkinliğe katılabilir.

11 Eylül 2014 tarihinde, Istanbul Hilton Hotel‘de ücretsiz katılımla düzenlenecek etkinlikle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Martin Fowler Kimdir?

Yazar, konuşmacı, yazılım üstadı. 80’lerin ortasından itibaren yazılım endüstrisinde çalışmaktadır. Agile Manifesto’nun imzalayıcılarından birisi olan Martin Fowler, yazılım dünyasında bilinen bir çok yöntemin yaratıcısı olarak kabul edilmektedir. Organizasyonlara, nesne yönelimli programlama konusunda danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. 2000 yılında ThoughtWorks’e katılmış ve halen Chief Scientist olarak çalışmaktadır. Analysis Patterns, UML Distilled, Refactoring, Planning Extreme Programming gibi yazmış olduğu bir çok kitabı yazılım dünyasında, başucu kitabı olarak bilinmektedir.