Blog

TOBB ETU GARAJ 2013 başvurularında son gün 27 Şubat!

Startup Weekend Ankara’da dereceye giren 2 ekip ve NEXT programını başarıyla tamamlayan 3 ekip ile toplam 5 ekibin ocak ayından itibaren çalışmaya başladığı GARAJ’da girişimcilerin 6 ay içinde projeleriyle mezun olmaları sağlanacak. Yenilikçi ve özgün fikirlere sahip girişimci ekiplerin programa kabul edileceği GARAJ’ın yürütücü ekibi ise 2010 yılından beri inkübasyon programını devam ettiren Viveka ekibi. Viveka 2013 yılı için başvurularını sadece GARAJ bünyesinde kabul edecek.

TOBB ETÜ Kampüsü içinde 600 m2 kapalı alan, her ekip için özel çalışma alanı, altyapı gibi olanakların olduğu GARAJ’da; girişimcilere yazılım, tasarım ve proje geliştirme süreçleri konusunda Viveka ekibiyle sürekli ve birebir mentorluk desteği, TEPAV ve GEP TURKEY desteğiyle uluslararası yatırımcı ağlarına, şirketler ve ve başarılı girişmcilere erişim ile uluslararası networking olanakları sağlanacak.

GARAJ’ın hedefi, fikirden ürüne ulaşma sürecinde girişimcilere destek olarak, Ankara’dan nitelikli ve uluslararası pazarda sürdürülebilir teknoloji projeleri çıkmasına katkıda bulunmaktır.

GARAJ ekosistemini tüm Türkiye’ye ve dünyaya açarak yatırımcıları, başarılı girişimcileri, teknoloji dünyasının başarılı aktörlerini ve özel sektör temsilcilerini Ankara’da bir araya getirerek düşünmeyi, tartışmayı ve farkındalığın artmasını sağlayacak.

GARAJ, sadece ulusal değil uluslararası platformda da Türkiye’yi temsil eden bir girişimcilik buluşma noktası olacak ve bu alandaki çalışmalar ise TOBB-ETÜ ve TEPAV öncülüğünde başlamış durumda.

Daha önce Startup Weekend Ankara’ya ve Türkiye’de ilk kez TOBB-ETÜ, Viveka ve TEPAV işbirliğiyle düzenlenen NEXT eğitimlerine evsahipliği yapan GARAJ’da, bu yıl da Startup Weekend, NEXT ve TechTalkThursday (www.techtalkthursday.com), ETOHUM kampları gibi pek çok girişimcilik etkinliğinin yanında, uluslarası platformdan girişimci ve yatırımcıların katıldığı önemli etkinlikler gerçekleşecek.

Başlangıç olarak ana odak noktası web ve mobil tabanlı projeler olan GARAJ’ın kapıları teknoloji alanındaki her türlü iş fikrine açık! 2013 inkübasyon programının ilk dönemi için son başvuru tarihi: 27 Şubat 2013

Başvuru için: www.garaj.org.tr