Blog

Telegram da bot açılımına katıldı

Yüksek güvenlik önlemleriyle rakiplerinden farklılaşan mobil iletişim uygulaması Telegram, kendi API’ı kullanılarak geliştirilecek botlar için toplam 1 milyon dolar ödül dağıtacağını duyurdu.

Mobil geliştiriciler, Telegram’ın bu iş için özel olarak geliştirip yayınladığı Bot API’ını kullanarak geliştirdikleri botlar karşılığında 25 bin dolardan başlayan para ödülleri kazanabilecekler. Telegram ödül karşılığında geliştiricilerden herhangi bir karşılık beklemeyeceğini de belirtiyor.

Telegram geliştiricilere entegrasyon, bot araçları, yapay zeka ve doğal dil işleme alanlarında çalışmalarını tavsiye ederken, ödüllerin yalnızca bu alanlarda değil, tüm alanlarda geliştirilen botlara dağıtılacağını da ekliyor.

Girişimin geliştiricilerden tek isteği botların tepki süresinin kısa olması. Ayrıca botların Telegram inline monudu kullanmasının da büyük bir artı olacağı ekleniyor. Daha önce başka bir platform için geliştirilen ve Telegram’a uyarlanan botları da kabul eden şirket, yarışmanın 31 Aralık’a kadar bot kabulune devam edeceğini açıkladı.

Yarışmaya katılmak için 31 Aralık tarihine kadar Telegram BotSupport’a botunuzun kullanıcı adını #BotPrize etiketiyle göndermeniz gerekiyor.