Blog

Techstars Ortaklarından Mark Solon, Startup İstanbul konuşmacıları arasında yer alacak

Dünya çapında birçok şehirde topluluğu bulunan girişim hızlandırıcı Techstars’ın ortaklarından Mark Solon , bu yıl Startup Istanbul’a ekibiyle birlikte katılacak.

Mark Solon, TechStars’da Yönetici Ortak olarak görev yapıyor. Kendisi Highway 12 Ventures şirketinin kurucularından ve yönetici ortaklarından. 1995 yılından beri yatırım yapan ve girişimci şirketlerle çalışan Mark Solon, SendGrid, Sphero, Purch, Balihoo, Lendio, Two Bit Circus ve benzeri şirketlerinde yönetim kurulunda yer aldı. Kendisi aynı zamanda Rocky Mountain Venture Capital derneğinin eski başkanlarındandır.

Mark Solon aynı zamanda girişimcilerle ilgili deneyimlerini ve girişimcilik ile ilgili fikirlerini Yazmak Düşünmektir(To Write is to Think) isimli bloğunda paylaşıyor.

Daha önce Boston, Chicago, New York, Londra, Berlin gibi önemli şehirlerde toplantılar düzenleyen Techstars, geçen sene de Startup İstanbul’da yer almıştı. Bu sene de Mark Solon Startup Istanbul’un ilk konuşmacısı olarak Türkiye’ye gelecek.

Techstars girişimlere tohum yatırımının yanı sıra mentörlük ve hatta kurucu ortak bulma gibi destekler sağlıyor. Techstars ekibi girişimcilerle sadece yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor ve seçimlerini bu şekilde yapıyor.

Startup İstanbul’un yeni etkinliği 6-10 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Erken kayıt olarak biletinizi alabilirsiniz.