Blog

Techstars da bu yıl Startup Istanbul’da

Dünya çapında birçok şehirde topluluğu bulunan girişim hızlandırıcı Techstars, bu yıl Startup Istanbul’da da bir toplantı gerçekleştirilecek.

Startup Istanbul’ın iş ortakları arasına katılan Techstars, 3-5 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikte girişimcilerle bir araya gelecek. Boston, Chicago, New York, Londra, Berlin gibi önemli şehirlerde toplantılar düzenleyen Techstars, bu yıl ilk kez İstanbul’a geliyor. Techstars, Startup İstanbul kapsamında MENA bölgesi toplantısını düzenleyecek.

Techstars girişimlere tohum yatırımının yanı sıra mentörlük ve hatta Co-Founder bulma gibi destekler sağlıyor. Sadece yüz yüze görüşmelerle seçim yapan Techstars ekibi İstanbul’da da gelecek vadeden girişimlerle bir araya gelecek. 2006 yılından bu yana 520 girişimle işbirliği yapan Techstars’ın 118 bin dolarlık tohum yatırımının yanı sıra portföyündeki girişimlere yönelik uzun vadeli 300 milyon dolarlık bir risk sermayesi daha bulunuyor.

Techstars ekibinden değerli isimler de Startup Istanbul konuşmacıları ve mentörleri arasına katılacak. Bu isimleri önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız.

Startup Istanbul’a girişimci ve katılımcı olarak katılmak için kayıtlar devam ediyor.