Blog

TechCrunch: Connected2Me anonim chat’i canlandırıyor

Amerika merkezli, dünyanın önemli teknoloji yayınlarından biri olan TechCrunch, Connected2Me’nin kurucusu Ozan Yerli ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve girişimini okurlarına tanıtmış.

Startup Istanbul’da birinci seçilen ve 500 Startups desteğiyle San Francisco’ya taşınan Connected2Me, Türk yatırımcılardan aldığı 500 bin dolarlık yatırımla Silikon Vadisi’nde de dikkat çekti. TechCrunch’tan Sarah Buhr da Ozan Yerli ile bir röportaj gerçekleşmiş.

Buhr, anonim ve PC tabanlı chat’in 90’lı yılların sonunda popüler olduğuna ancak daha sonrasında düşüş yaşadığından bahsediyor. Ardından da günümüz gençlerinin yeniden bu alana ilgi duymaya başladığına, Connected2Me’nin bu potansiyeli yeniden canlandırdığına dikkat çekiyor.

Ozan Yerli röportajda Türk ünlülerin de platformu kullandığını ve kendisinin kız arkadaşıyla Connected2Me üzerinden tanıştığını da anlatmış. Ayrıca yakında grup chat özelliğinin de kullanıcılarla buluşacağını müjdelemiş.

Connected2Me’nin şuan 2.8 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Bunlar arasında mobil uygulamayı kullananların sayısı ise 1.4 milyon. Elbette bunların dışında oldukça fazla anonim kullanıcı da siteyi üye olmadan ziyaret ediyor.

Röportajın devamını bu linkten okuyabilirsiniz.