Blog

Stefano D’Anna İzmir’de girişimcilerle beraber olacak

13 Ekim Cumartesi Günü İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde düzenleyeceğimiz Etohum Kampında konuğumuz İtalyanca, ingilizce ve türkçe olmak üzere çalışmaları ve araştırmaları ile ilgili 100’ün üzerinde bilimsel makalesi yayınlanmış olan Stefano D’Anna olacak. Yayınlanan kitapları arasında “Berlusconi in Concert”; best-seller kitabı “Tanrılar Okulu” başta Rusça, Çince, Türkçe ve Portekizce olmak üzere 12 dile çevrilmiştir. Yazarın son kitabi olan A Dream for the World ( Dünya için bir Düş ) ise Ekim 2011′den itibaren ingilizce olarak yayınlanmaya başlamıştır.

Londra, Madrid, New York, Roma, Floransa ve Milano’da kampüsleri bulunan European School of Economics’te 1994’ten beri yapmış olduğu Rektörlük görevini 2010 tarihinden itibaren bırakmış olup insanlığın yeni hücreleri olmaları için dünyanın umudu olabilecek geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere özel seçilmiş öğrencilere mükemmellik hissini, özgürlük için sınırsız sevgiyi ve bozulmaz bir bütünlüğü öğretmek için kurmuş olduğu en gelişmiş liderlik projesi olan Future Leaders for The World programına kendisini adamıştır.

Bir ulusun refahı, onun endüstriyel gücüyle ya da ihracatıyla ölçülemez, hatta petrol rezervleri, altın madenleri ya da elmas yatakları gibi doğal kaynaklarıyla hiç ölçülemez. Bir ulusun gerçek refahı, o ulusun kendi değerler sistemidir; geleceğin liderlerini, vizyoner ve pragmatik düşleyenleri yetiştirme gücüdür.
Onlar olmadan hiçbir ilerleme kaydedilemez.

13 Ekim Etohum İzmir Kampına katılmak için lütfen formu doldurunuz