Blog

StartupWeekend NEXT

Bu yazı Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin tarafından yazılmıştır.

Girişimcilere en güncel ve kullanışlı bilgiyi aktarmayı misyon edinen Girişim Fabrikası olarak şimdi de tüm dünya ile aynı anda Slikon Vadisinin en popüler isimlerinden olan rehberimiz Steve Blank’in eğitim programı “StartupWeekend Next“i Türkiye’de gerçekleştirecek olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyoruz.

Pratik bilgi ile teorinin, Slikon Vadisi ve İstanbul tecrübesi ile keşiştiği global bir program olan SW Next’in, Girişimcilik Yüksek Lisans Programı’na katılacak kadar vakti olmayan, bir günlük Fit Startup Kampı ile iş modelini geliştirirken test edecek kadar fikri hazır olmayan veya Fit Startup Kampı Eğitimini aldıktan sonra iş modelini geliştirme ve test etme aşamasında kendine rehber arayan Girişimciler icin önemli bir firsat olduğunu düşünmekteyiz.

Startup Weekend NEXT nedir?:
SW Next, iş modeli geliştirme, hızlı karar verme ve hızla hayata geçirme, stresle başa çıkabilme, zaman yönetimi gibi çok değerli girişimci özelliklerinizi keşfetmek için kaçırılmayacak bir fırsat. Girişim bir takım işi olduğuna göre, SW Next’te ortak kurucu olmayı veya girişiminizden pay vermeyi düşündüğünüz arkadaşlarınızla katılarak, takım olarak kendinizi tanıma ve sınama fırsatı yakalamış olacaksınız.

SW NEXT te ne bir iş planı yazacağız ne de akademik bir araştırma yapacağız. Dünya kalitesinde bir müfredat ile girişimciliği öğrenecek, kendi iş fikrinizi birbirinden değerli mentorlar ile iş modeline çevirecek ve gerçek müşterilerle test ederek hayata geçirmeyi deneyimleyeceksiniz. SW Next, girişiminizi hayata geçirirken gerekli olacak girişimcilik kaslarını ısındırma/tanıma programı. SW NEXT’i oluşturan ekibin ağzından SW NEXT’i anlatan videoyu buradan izleyebilirsiniz.

SW NEXT Programı:
3 hafta sürecek programda, 8 dersi Steve Blank’ten Udacity üzerinden alacaksınız. Sonraki ders öncesinde tamamlamak üzere her hafta bir ödeviniz olacak. Çarşamba geceleri ve Cumartesi öğleden sonraları Altunizade yerleşkemizde çalışmalarınızın sonuçlarını mentorlarımızla birlikte değerlendireceğiz. Buluşmalarımızda işinize farklı açılardan bakmanızı sağlayacak, ödev ve müşteri görüşmelerinden çıkarımlarınızı sorularımızla gerektiğinde eleştirecek, gerektiğinde ayağa kalkıp alkışlayarak ama her seferinde size birşeyler katmaya çalışarak geri bildirimlerimizi paylaşacağız.

Eğitim ve Moderasyonunu benim yapacağım programda çok değerli mentorlarımız da girişimcilerin bu yolcuğununda onları yalnız bırakmayacaklar:

  • Bora Yılmaz: Director of Investment and Business Development, Tahincioğlu Holding
  • Burak Büyükdemir : Founder of etohum, Co-Founder of Goril A.Ş.
  • Elbruz Yılmaz: CEO of BTS & Partners; Founder Partner of Galata Business Angels
  • Ozan Sönmez: Business Development, Girişim Fabrikası
  • Serkan Ünsal: Founder, Dakick.com
  • Umut Gökbayrak: Founder, 8 Digits


Buradan kaydınızı
gerçekleştirebileceğiniz bu program ile kendinize yatırım yapma fırsatını kaçırmayın.

Hepinizi bekliyorum.
İhsan Elgin, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü