Blog

Startup Istanbul’un Startup’larıyla Tanışın

Startup Istanbul 2014 kapsamında 27 Eylül’den itibaren İstanbul’daki Microsoft merkezinde bir araya gelecek ve özel bir eğitim programına katılacak olan startup’lar arasında özellikle Avrupa ve Amerika’dan çıkmış projeler bulunuyor.

Toplamda 100 startup’ın yer alacağı program için startup listesi açıklandı. Girişimciler, 27 Eylül’de bir araya gelecek ve 2 günlük programın ardından aralarından 15 startup seçilecek. Bu seçim, ekosistemin önde gelen isimlerinin oluşturduğu bir jüri tarafından yapılacak. Ardından da 30 Eylül’de girişimciler, projelerini anlatmak için sahnede olacak.

Birkaç ilgi çekici proje:

Footballoid

Footballoid, futbol dünyası için bir LinkedIn olmayı hedefliyor. Amaç tüm dünyadan genç sporcuların, scout ekiplerinin üye olduğu ve etkileşimde bulunduğu bir platform yaratmak.

LIX Pen

Lix Pen, 3 boyutlu yazıcılar üzerine çalışan bir şirket. Dünyanın en küçük 3 boyutlu yazıcısını geliştirmek üzerine çalışan şirket, Londra merkezli.

ProjectELI

ProjectELI’nin amacı görme engelli insanlara hayatı kolaylaştıracak çözümler geliştirmek. Ekip bunu sensörlere, donanımlara yatırım yapmadan, ücretsiz bir uygulamayla sağlamayı düşünüyor.

Diğer startup’lar için: http://startupistanbul.com/selectedstartups