Blog

Startup İstanbul’dan Notlar: İzi Adato

Doğuş Planet İcra’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, Startup İstanbul’daki konuşmasında  “yeni dünya düzeni” denilen digital sektöre dair  yorumlarda bulundu.

Digital mecraya ilk yatırımını 1996 yılında yaparak sektöre ilk girenlerden olan İzi Adato yaptığı yatırımlardan bahsetti. İnternetin Türkiye’deki ve dünyadaki gelişimine bakınca kaçırılamayacak fırsatlar sunduğunu gördüğünü söyleyen Adato. küçük yatırımların zaman içerisinde internetin katkısıyla büyük yatırımlara dönüştüğünü söyledi. Doğuş Grubu olarak internet yatırımlarına bir çeşit fon sağlama işlevini yerine getirdiklerini belirtti.

Güney Kore ortaklığı ile N11’i kurduklarını belirten Adato, yüksek çaplı bu yatırımla sektörde yerlerini aldıklarını söyledi. Kısa vadede bakmak yerine, uzun vadeli bakış açısıyla bir başlangıç yapmak gerektiğini belirtti.  İzi Adato, N11.com’un açılalı 5 hafta olmasına rağmen, oldukça iyi sonuçlar aldıklarını söyledi.

Adato gelecek yatırımları hakkında, yapmış oldukları yatırımın enerjisine uygun, başka işlerle karşılaşırlarsa o işlere de yöneleceklerini belirterek konuşmasını tamamladı.