Blog

Startup Istanbul’a seçilen girişimlerle tanışın

Startup Istanbul esnasında gerçekleştirilecek Startup Istanbul Challenge da girişimler için oldukça önemli. Geçtiğimiz yılın kazananı olan Connected2Me, 500 Startups’tan yatırım alarak Silikon Vadisi’ne taşınmıştı. Bu yılın finalistlerini de böyle fırsatlar bekliyor. 

Etohum ekibi bu yıl Startup Istanbul Challenge’a katılacak girişimleri seçmek için çalışmaya devam ediyor. Liste belli olmaya başladı ancak henüz tamamlanmadı. Zira Startup Istanbul Challenge’a toplamda 100 girişim katılacak. Tüm bu girişimler, Startup Istanbul başlamadan önce İstanbul’da buluşacak ve 1-2 Ekim tarihlerinde değerli mentorların katılacağı bir eğitim sürecinden geçecek. Girişimler burada gösterecekleri performans ve iş planlarına göre bir değerlendirmeden geçecek ve sayıları 50’ye düşürülecek. 50 girişim 3 Ekim’de yatırımcıların karşısına çıkacak ve finale kalacak 15 girişimden biri olmak için sunum yapacak.

Finale çıkacak 15 girişim ise 5 Ekim’de tüm önemli konuşmacıların ve yatırımcıların karşısında sunum yapacak. Finalde seçilecek 3 girişime sahnede ödülleri verilecek ve önemli gelişmelerin yolu açılacak.

Startup Istanbul Challenge için seçilen girişimlerin listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz yılın kazananları Connected2Me, Lix Pen ve Silkroad Images olmuştu. Bildiğiniz gibi Connected2Me, ABD’de çalışmalarını devam ettiriyor ve 4 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda.

Siz de halen Startup Istanbul Challenge için girişimci başvurusunda bulunabilirsiniz.

Elbette Startup Istanbul konuşmacılarını, girişimleri dinlemek ve networking etkinliklerine katılmak için de Startup Istanbul’a kayıt olabilirsiniz: startupistanbul.com/register