Blog

Startup’lar Microsoft Merkezi’nde Buluştu

Startup Istanbul dün (30 Eylül) tarihinde gerçekleştirilen konferans ile birlikte sona erdi. Bölgenin en büyük networking etkinliği olan, toplamda 1000 katılımcıyı, 100 startup’ı, 40 konuşmacıyı ve onlarca yatırımcıyı buluşturan etkinlik geride Türkiye’nin girişimcilik ekosistemi adına önemli gelişmeleri bıraktı.

Startup Istanbul, 27 Eylül’de girişimcileri ve dünyanın dört bir yanından gelen mentörleri buluşturan etkinlik ile başladı. Microsoft Türkiye Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikerde girişimcilik tek tek sahne aldı ve projelerinden detaylı olarak bahsetme fırsatı buldular. Mentörler ise projeleri tanıma ve merak ettikleri soruları sorma fırsatını elde etti.

3 gün boyunca süren ve 100 startup’ın katıldığı bu etkinliğin son gününde, mentörlerden oluşan jüri kendileri açısından öne çıkan projeleri oyladı ve bunlar arasından 15 startup seçildi. Seçilen startup’lar 30 Eylül’deki konferansta sahneye çıkma şansı elde edecekti.

Ancak bu etkinlikte bir kazanan ya da kaybeden olmadı. Girişimciler hem projelerini tanıtma, hem mentörlerle tanışma ve fikir alma hem de gelecekte yeni işbirliklerine fırsat sağlayabilecek diğer girişimlerle tanıştılar. Zira startup’lar sadece Türkiye’den değil; Hindistan, İran gibi birçok farklı ülkeden Startup Istanbul’a katıldı.