Blog

Startup Istanbul’un Ardından: Bölgeyi Buluşturan Konferans

Startup Istanbul, Microsoft merkezindeki toplantılar ve VIP Dinner etkinliklerin ardından son olarak 30 Eylül’de büyük bir konferansla Balkanlar, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’dan girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri buluşturdu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen konferans 30 Eylül Salı sabahı saat 8:30’daki Speed Networking etkinliğiyle başladı. Bu etkinlikte Startup Istanbul’a katılan 100 girişim, yatırımcı ve mentörler, basın temsilcileri ve biletli katılımcılar birbirleriyle tanışma ve sohbet etme şansı buldu. Kartvizit trafiği oldukça yüksekti.

Speed Networking etkinliğinin ardından Etohum kurucusu Burak Büyükdemir ve Prof. Dr. Erhan Erkut açılış konuşmalarını yaptı. Bu konuşmaların ardından ise 3 farklı salonda paralel oturumlar başladı ve dünyanın dört bir yanından gelen değerli konuşmacılar sahneye çıktı.

Öğle yemeği ve öğle sonrası seanslarının ardından ise Startup Istanbul’un en başarılı 4 girişimi açıklandı. Açıklamayla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kapanış etkinlikleriyle birlikte de Startup Istanbul, önümüzdeki yıl yeniden bölgenin en büyük etkinliklerinden biri olma hedefiyle sona erdi.