Blog

StartmeupHK, Dünyaya Hong Kong’dan Açılma Fırsatı Sunuyor

Asya kıtasının en önemli şehirlerinden biri olan Hong Kong, girişimcilere dünyaya açılma fırsatı sunuyor. Devlet destekli InvestHK tarafından düzenlenen yarışma sonrasında kazanan girişimciler maddi ödüllerin yanında Hong Kong’da çalışma, Ar-Ge desteği ve yatırımcı buluşmaları gibi ödüllerin de sahibi olacak.

StartmeupHK yarışmasına iki kategorideki Start-up’lar katılabiliyor. Birinci kategori ‘’Early to Growth’’ kategorisi. Bu kategoride şirketini kurmuş, müşterileri olan, belirli bir ciroya sahip girişimler değerlendiriliyor. İkinci kategori ise ‘’Concept & Prototype’’ olarak isimlendirilmiş ve bir fikri, bir konsepti olan girişimcileri değerlendiriyor. Bu girişimcilerin ciro yapmaya başlamamış olması gerekiyor.

Yarışmada 12 kazanan olacak. 9 tanesi birinci kategoriden, 3’ü ise ikinci kategoriden çıkacak. Ardından bu Start-up’lar arasından 3 tanesi de büyük ödüle ulaşacak.

Global olarak tüm Start-up’ların başvurabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 31 Temmuz 2014. Aşağıdaki web sitesinden StartmeupHK ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

http://www.startmeup.hk/