Blog

Startmeup Girişim Programı Başlıyor!

Küresel genişlemeyi hedefleyen yenilikçi ve yüksek etkili girişim sahiplerinin bir sonraki adresi: Hong Kong! Özellikle yeni büyümeye başlayan girişimcileri hedef alan Startmeup Girişim Programı 26 Ağustos’a kadar başvuruları kabul ediyor. Bu uluslararası organizasyona çağrı süresince başvuran girişimciler arasından, potansiyeli yüksek 12 girişimci seçilerek, Aralık 2013’ün ilk haftasında Hong Kong’da 4 günlük bir programa davet edilecektir.

Öncelikli sektörler; çevre, sağlık, bilgi ve iletişim teknolojileri ve diğer teknolojik sahalarda üretkenlik, bilgi paylaşımı, bağlanabilirlik (connectivity), yurttaş güçlendirme,  yaşam kalitesini geliştirmede yenilikçi çözümler sağlayan girişimler ve yaratıcı sanayilerdir. Programın 12 finalisti, finans merkezi ve ortaklık ağlarına, yüksek seviye rehberlik hizmetine, pazar bilgisi ve pazar fırsatlarına ayrıcalıklı erişim şansı yakalayacaklardır.

5 Aralık’ta  Hong Kong’da düzenlenecek olan StartmeupHK Girişim Forum’unda, Program ve 12 finalist, 500 potansiyel yatırımcıya, iş ortaklarına ve program paydaşlarına tanıtılacaklardır. 12 finalistten en dikkat çekici 3 tanesi seçilerek, StartmeupHK Büyük Ödülünü kazanacaklardır. 300.000 Amerikan Doları’nın üzerinde bir değere tekabül eden ödül kapsamında, profesyonel destek hizmetleri, Hong Kong’da 1 yıl ücretsiz çalışma mekanı, uluslararası medyada tanıtım ve önde gelen ticari organizasyonlarda pazarlama fırsatları bulunmaktadır.

Startmeup Girişim Programına katılmak isteyenler, (http://www.startmeup.hk/application-process1) sitesindeki online başvuru formunu doldurarak ve işlerini anlatan 2 dakikalık video klip ekleyerek, 26 Ağustos 2013 tarihine kadar başvurabilirler.