Blog

Snapchat 10 Milyar Dolar Eder mi?

Mobil cihazlarda fotoğraf ve video paylaşımı sağlayan bir uygulamanıza 3 milyar dolar teklif edilse satar mıydınız? Üstelik teklifi yapan da Mark Zuckerberg. Fakat Evan Spiegel bu teklifi reddetti ve iddialara göre şimdi şirketin değeri 10 milyar dolara yaklaştı.

Şu sıralar yeni özellikler üzerinde çalışan Snapchat ekibinin bir yandan da yatırımcılardan yeni bir yatırım almak için görüşmeler yaptığı konuşuluyor. Bu yatırımcılar arasında Alibaba da varmış. Yatırımın miktarı şuan bilinmese de bu yatırım sürecinin ardından Snapchat’in değerinin 10 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu da böyle bir şirket için inanılmaz bir rakam. Aynı zamanda Mark Zuckerberg’in teklif ettiği söylenen 3 milyar doları da üçe katlıyor.

Açıkçası Snapchat daha nereye kadar gider, ne kadar genişler bilemiyoruz. Birçok rakipleri olsa da onların arasından çok iyi sıyrıldıklarına hiç şüphe yok. Üstelik Facebook’un teklifini reddetmeleri de onlar için çok iyi bir reklam haline geldi. Belki de resmi olmayan bu sürecin duyulmasını biraz da onlar istedi. Herkes, 3 milyar doları reddeden şirket olarak Snapchat’i daha yakından takip etmeye başladı.

Yine de günün sonunda insan kendine sormadan edemiyor: Snapchat gerçekten 10 milyar dolar eder mi?

Kaynak