Blog

Silicon Valley Bank’ten Vera Shokina Startup Istanbul’da olacak

Silicon Valley Bank’in Global Gateway departmanı sorumlusu olan Vera Shokina, Startup Istanbul konuşmacılarından biri olacak.

Rus asıllı olan Vera Shokina, öğrenim hayatını Rusya’da finans üzerine tamamladıktan sonra ABD’ye gelerek burada önemli finans kuruluşlarından G.E. Capital ve Goldman Sachs & co.’da görev almış. Ardından Silikon Vadisi bölgesinde çalışan Rusları bir araya getiren American Business Association of Russian Professionals – AmBAR organizasyonunda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapan Shokina, bu görevi esnasında Rusya ve Amerika arasında birçok önemli iş bağlantısının kurulmasında önemli rol oynamış.

Vera_Shokina

AmBAR’daki görevine paralel olarak 200 milyon dolarlık bir yatırım sermayesine sahip olan Runa Capital’de CFO ve COO olarak görev yapan Vera Shokina,  bu görevinden ayrıldıktan sonra ise Silicon Valley Bank’e katılmış, şimdilerde geçmişteki tecrübeleriyle uluslarası bağlantılar üzerine çalışıyor.

Vera Shokina, 3-5 Ekim’de Steve Blank, Dave McClure, Nalden, Morten Lund gibi isimlerle birlikte Startup Istanbul sahnesinde olacak. Startup Istanbul’a kayıt olmak için: startupistanbul.com/register