Blog

Seyahat Edenler için 7 Faydalı Uygulama

Seyahat esnasında mobil cihazlar tüm işlerimizin sorumluluğunu üstlenen cihazlar haline geliyor. Elbette tablet ve akıllı telefonların yeteneklerinin de sınırları var. Fakat bu uygulamalar seyahat esnasında size çok önemli avantajlar sağlayabilir.


1- CardMunch


Bir LinkedIn uygulaması olan CardMunch, şuan sadece iOS versiyonuyla yayında. LinkedIn hesabınızla giriş yapacağınız uygulama, bir kartvizitin fotoğrafını çektiğinizde kartın üzerindeki tüm bilgileri dijital ortama aktarıyor. Bu açıdan oldukça faydalı. Fakat kartvizit üzerindeki bilgiler manuel olarak, LinkedIn ekibin tarafından aktarılıyor. Bu da sürecin yavaş ve gizlilik açısından pek de sağlıklı olmadığı anlamına geliyor.
Yine de çok kritik olmayan durumlar haricinde fayda sağlayabilir.


2- Mynd Calendar


Eğer telefonunuzun size sunduğu takvimden memnun değilseniz Mynd Calendar bir çare olabilir. Bu da iOS’a özel bir uygulama. Mynd Calendar, güzel arayüzünün haricinde bazı eşsiz özelliklere sahip. Trafik ve hava durumu bilgilerini de toplayan uygulama, gerektiğinde geç kalacağınızı toplantı katılımcılarına otomatik olarak bildirebiliyor. Eğer LinkedIn ve EverNote hesaplarınızla bağlarsanız, toplantı yapacağınız kişinin bilgilerini de profillerinden alabiliyor.

3- Refresh


Mynd Calendar’ın buluşacağınız kişilerle ilgili bilgiler de sunduğunu söylemiştik. Refresh ise sadece bu özellik üzerine kurulmuş bir uygulama. Tüm takvimlerinize bağlanan uygulama, toplantı yapacağınız kişileri tespit edip size onlarla ilgili bilgiler sunuyor. Bu bilgileri ise siz izin verdiğiniz takdirde Facebook, LinkedIn, Google+, Twitter bv uygulamalardaki hesaplardan çekiyor.
iOS versiyonu ücretsiz, Android versiyonu ise yolda


4- Sign Easy


Ofisinizden uzakta olduğunuzda en büyük problemlerden biri de dokümanların imzalanması oluyor. Böyle durumlarda genellikle bir yazıcı bulup, dokümanı bastırıp, imzaladıktan sonra tekrar tarayıp geri göndermeniz gerekir. Fakat SignEasy, işlemlerin çok daha hızlı ilerlemesini sağlıyor. iOS ve Android versiyonları bulunan uygulama ile gerekli dokümanı parmağınızla imzalayabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz fakat 10 imza için 5 dolar gibi bir ücretlendirmesi var. Yıllık paket ise 30 dolar.

5- XE Currency


Farklı ülkelere seyahat eden biriyseniz para birimleri arasında kur hesapları yapabilen bir uygulama oldukça faydalı. XE Currency, neredeyse tüm para birimlerini birbirine çevirebiliyor. Kur bilgileri ise internet bağlantısı olduğu sürece anlık olarak anılıyor. Uygulamanın iOS ve Android versiyonu bulunurken reklamsız versiyonu ücretli. Tabi benzer bir işlemi sadece Google arama ekranına girerek yapmanız da mümkün. Fakat para birimlerinin kısaltmalarını bilmeniz gerekiyor.

6- FlightTrack


Sürekli uçakla seyahat ediyorsanız bu uygulama da sizin için çok faydalı olabilir. 3,000 havalimanı ve 1,400 havayolu şirketinin uçuşları hakkında bilgiler içeren FlightTrack, seferleri anlık olarak takip edebilme imkanı sağlıyor. Böylece rötar yapan, iptal edilen uçuşları anında görebiliyorsunuz. Ayrıca kalkan ve inen uçakların listesi de anlık olarak yer alıyor. Eğer uçuşunuz iptal edilirse yeni uçuşunuzu da bu uygulama üzerinden alternatif seçeneklere bakarak belirleyebilirsiniz.
iOS ve Android versiyonları bulunan uygulamanın fiyat 4,99 dolar


7- Gate Guru


Uçuşları nasıl takip edeceğinizi söyledik. Şimdi ise uçuşlar arasındaki boş vakitleri değerlendirmeye geldik. GateGuru, birçok büyük havalimanını içeren bir rehber. İçerisinde havalimanı haritası, yemek alanları ve o havalimanıyla ilgili güncel uçuş bilgileri yer alıyor. Uygulama içerisinde Atatürk Havalimanı ile ilgili detaylı bilgiler mevcut. Sabiha Gökçen havalimanı için ise sınırlı bilgiler var.