Blog

Scrum Turkey Topluluğu Scrum’ın Yaratıcısını Ağırlıyor

Etohum blogunda daha önce Çevik Yazılım’dan bahsetmiş, konuyla ilgili etkinlik duyurusu yapmıştık. Geleneksel yazılım geliştirme metodolojilerine alternatif olarak doğmuş olan Agile yani Çevik metodolojileri her geçen gün daha çok duyar hale geldik. Kendi içinde de metodolojilere ayrılan Çevik Yazılım’ın günümüzde en çok bilinen ve kullanılan metodu Scrum olarak biliniyor.

Ankara merkezli Scrum Turkey toğluluğu, konuyla ilgili farkındalığı artırmak ve geliştiricileri bu metodla daha yakından tanıştırmak adına etkinlikler düzenliyor. 16 Ocak 2014 Perşembe günü saat 19:00 – 21:00 saatleri arasında düzenlenecek olan ilk etkinliğin onur konuğu, Scrum’ın yaratıcısı Jeff Sutherland olacak.

Jeff Sutherland ikinci etkinlik olarak, 16 – 17 Ocak 2014 tarihlerinde Certified Scrum Master eğitimi düzenleyecektir. Eğitim sonunda katılımcılar Scrum’ın yaratıcısı Jeff Sutherland’den Scrum Master sertifikası alma şansına sahip olacak. Bu benzersiz fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz. Bu etkinlikle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.