Blog

SAP Startup Forum ve HANA Bootcamp (29-30 Nisan)

Girişimciler ve yazılım geliştiren KOBİ’lerin faydalanabileceği bir etkinliğin duyurusunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. SAP Global tarafından düzenlenen programın adı SAP Startup Focus. Hızla ilerleyen ve büyüyen dijital evrendeki potansiyelleri ortaya çıkarmak ve inovasyonu desteklemek için Amerika’da 2012’de başlatılan program, dünyanın değişik ülkelerinde 1.000’den fazla yeni büyük veri (big data) uygulamasının geliştirilmesini sağladı.  Program aracılığıyla sunulan eğitimler, büyük veriyi gerçek zamanlı olarak analiz edebilme olanağı sağlayan SAP HANA platformunu tanıtarak büyük veri yönetiminde farkındalık yaratmayı hedefliyor.

SAP İnovasyon Merkezi Türkiye, ülkemizdeki startup kültürünü destelemek için bu programı Türkiye’de de faaliyete geçirerek, büyük veri alanında çalışan girişimcilere çözümlerini SAP HANA’ya taşıyıp, global piyasada yer alma fırsatı yaratıyor. İnovasyon Merkezi, bu programa katılmak isteyen şirketleri 29-30 Nisan’da Teknopark İstanbul’da düzenlenecek olan SAP Startup Forum’a davet ediyor.  Etkinlikte, SAP Global CTO Vishal Sikka ve HANA Chief Architect Franz Faerber ile Golden Horn Ventures Chairman Paul Doany’nin inovasyon ve girişimcilik konusunda konuşmaları ve startup sunumları yer alacak. Forumun 2. günü, şirketlerin teknik ekiplerini desteklemek amacıyla ücretsiz HANA erişimi ve eğitimlerinin de sağlanacağı, HANA uzmanlarının görev alacağı “Bootcamp” düzenlenecek.

Büyük veri alanında yenilikçi fikirlere sahip olup çözüm geliştiren girişimcilere, teknoloji şirketlerine, yatırımcılara, akademisyenlere ve inovasyonla ilgilenen herkese açık olan Forum’a başvurular 28 Nisan 2014 tarihine kadar buradan* yapılabilir.  Etkinlikle ilgili sorularınızı SAP İnovasyon Merkezi Türkiye’nin e-mail adresine ([email protected]) iletebilirsiniz.