Blog

SAP Innovation’dan Startup Istanbul Girişimcilerine Destek

30 Eylül’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan bölgenin en büyük networking etkinliği Startup İstanbul’un ana sponsoru SAP Innovation Center Türkiye oldu. Böylece Startup İstanbul’a katılan büyük veri girişimcileri, SAP Startup Focus programına dahil olabilme şansı elde edecekler.  

Startup İstanbul konferansının ana sponsorluğu için SAP Innovation Center ile el sıkıştı.

SAP Innovation Center Türkiye Genel Müdürü Cafer Tosun’un ana konuşmacı olacağı Startup İstanbul, bu yıl 1000 katılımcı, 100 girişimci ve 200 yatırımcıya ev sahipliği yapacak. Etkinlik, aynı zamanda, kalabalık bir ekiple konferansa katılacak olan SAP Innovation Center kadrosunu da ağırlayacak.

Startup İstanbul’a katılacak büyük veri ve gerçek zamanlı analiz konularına odaklanan girişimciler, SAP Innovation Center Türkiye’nin desteklediği SAP Startup Focus programı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacaklar. Bu program sayesinde bölgesel startuplar SAP’nin pazarlama, finans ve teknik destekleriyle dünyaya açılma şansını elde ediyorlar.

SAP Innovation Center Türkiye, esas ihtiyacı ortaya çıkararak daha uygun çözümler geliştirmek adına “design thinking” yaklaşımını kullanıyor ve  Türkiye’deki yaratıcılık ve Ar-Ge potansiyelini global düzeyde inovasyonlara dönüştürmeyi hedefliyor. Dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi olan SAP’ye ait 25 bin yazılımcıdan oluşan Ar-Ge ağının bir parçası olan bu merkez,  kamu ve özel sektörle birlikte çalışarak kurumların büyük veri problemlerine yazılım çözümleri üretecek.