Blog

Robot Severler İzmir’de Buluşuyor!

Etohum olarak geçen sene de duyurusunu yaptığımız IZTECH RoboLeague (IRL) etkinliği bu sene de robot severleri ikinci kez bir araya getiriyor. IZTECH RoboLeague, İYTE IEEE Öğrenci Kolu tarafından İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün  kuruluşunun 20. Yılında gerçekleştirilen ve geleneksel olarak düzenlemesi planlanan teknik bir etkinliktir.

IZTECH RoboLeague, robot teknolojilerinin sergilendiği, farklı kabiliyetlerde robotların birbirleriyle mücadele etme fırsatı bulduğu ve aynı zamanda teknoloji sektörünü kalifiye bir mühendis ve/veya teknik personel olmaya aday öğrencilerle buluşturmayı hedeflemiş bir organizasyondur. Bu etkinliği diğerlerinden farklı kılan özelliği, her sene çıtayı birkaç adım daha yükseklere taşıyarak yoluna devam etmesi ve Türkiye’de benzeri bulunmayan yenilikleri barındırarak bu alanda kendini yetiştirmiş yetenekli ve bilgili insanları hem kendi içlerinde hem de sektörle bir araya getiren samimi bir platform yaratmasıdır. Türkiye’de robot alanında bilgisi olan insanlara bir meydan okuma niteliği taşıyan TASARLA – YAP – YARIŞTIR konsepti ortaya atılmıştır. Bu kategori yarışmacıların dayanıklılık, tecrübe ve yaratıcılığını sınayan 24 saatlik tam anlamıyla bir maratondur.

IRL’13 bu sene İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Merkezi Kafeterya binası ve Prof.Dr. Erdal Saygun Amfisi içerisinde 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Klasik robot yarışları ve Tasarla – Yap – Yarıştır olmak üzere iki ana kategori, seminerler, endüstriyel robot sergisi ve yarışmalarını içinde barındıran çok kapsamlı bir yapıya sahip olması etkinliği benzerlerinden ayırmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

irl.iyte.edu.tr
facebook.com/IztechRoboLeague
twitter.com/IRLOfficial
https://www.facebook.com/events/638363999521618/