Blog

Rahul Sood Startup Istanbul’da

Microsoft Ventures Genel Müdürü olan Rahul Sood, özellikle PC endüstrisinde çok önemli bir kariyere sahip. Sood, Startup Istanbul’un 30 Eylül’deki konferansındaki konuşmacılardan biri olacak.

1991 yılında VoodooPC’yi kurarak PC endüstrisine adım atan Rahul Sood, şirketle birlikte elde ettiği başarılarla dünya çapında üne kavuştu. Ardından VoodooPC, HP tarafından satın alınınca HP bünyesine katılan Sood, 2006 yılında Küresel Oyun Departmanı CTO’su oldu. Burada HP’nin en dikkat çekici modellerinden birkaçına imza attı: HP Blackbird, HP Firebird ve HP ENVY.

Ardından 2010 yılında Microsoft bünyesine katılan Rahul Sood, ”Yazılım Deneyimi Genel Sorumlusu” olarak çalışmaya başladı. Buradan da Bing ekibinin başına geçti. Bing ekibinin başındayken girişimcilere destek olmak amacıyla Bing Fund’ın kurulmasına önayak olan Sood, böylece Microsoft bünyesindeki ilk melek yatırım çalışmasını başlatmış oldu. Kendisi şuan Microsoft Ventures’un genel müdürü olarak görev yapıyor.

Rahul Sood ayrıca sağlık sektörüne yönelik çözümler üzerine de çalışmalar yapıyor. Kendisi BrigtSquid Medical şirketinin kurucularından biri. Bu şirket otizmli çocuklar için teknolojik oyuncaklar üretiyor.

Rahul Sood, 30 Eylül’de Startup Istanbul sahnesinde sizlerle buluşacak.

Startup Istanbul’a hala kayıt olmadıysanız: http://startupistanbul.com