Blog

PayPal Başkanı Facebook’a Transfer Oldu

PayPal başkanı David Marcus, Facebook’a katıldığını açıkladı. Marcus, Facebook’ta mesajlaşma departmanını yönetecek.

2012’den bu yana PayPal Başkanı olan David Marcus, görevinden ayrılıp Facebook’a katıldığını duyurdu. Kendi şirketi olan Zong’un PayPal tarafından satın alınması sonrası şirkete katılan Marcus, 2012 Nisan’ın bu yana başkanlık görevini yapıyordu.

Marcus’un ani kararı Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile yaptığı görüşmeler neticesinde ortaya çıkmış. Zuckerberg ile toplantılar yaptığını ve Facebook’un mesajlaşma ürünleri hakkındaki vizyonunu dinlediğini anlatan Marcus, özellikle büyük bir kullanıcı kitlesiyle etkileşim halinde olan bir ürünü yönetmenin kendisi için ikna edici olduğunu belirtmiş.

David Marcus’un Facebook’taki paylaşımından Mesajlaşma Ürünleri departmanını yöneteceğini anlıyoruz. PayPal’daki tecrübelerini bu alan ne kadar aktaracağı belirsiz. Hem Zong hem de PayPal online ödeme konusuna odaklanan şirketler. David Marcus’un özellikle mobil ödeme alanında önemli tecrübesi bulunuyor. Dolayısıyla bu transfer, Facebook’un mobil ödeme alanındaki çalışmalarının da bir işareti olabilir.