Blog

Pandora, 1 Milyon $ değerleme ile yatırım aldı

Arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojilerine odaklanarak, mimari deneyimleri en iyi şekilde mobil platformlara taşımayı hedefleyen Pandora, Estonya merkezli BlueCap’tan 1 Milyon Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

 

Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik üzerine uzmanlaşan firma, Nisan 2014 tarihinden bugüne faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar gelirlerinin önemli bir kısmını, Türkiye dışındaki firmalardan elde eden Pandora’nın müşterileri arasında Azerbaycan ulusal petrol şirketi Socar Petrol ve dünyanın en büyük inşaat ve gayrimenkul grubu China Construction America gibi global şirketler de var. Aynı zamanda Pandora’nın 2 müşterisi de Fortune 500 firması, fakat gizlilik sözleşmesi olduğundan dolayı bu firmaların isimlerini paylaşmamız mümkün değil.

 

Pandora’ya yatırım yapan BlueCap ise Estonya merkezli bir yatırım firması. Estonya, Dubai ve İstanbul’da ofisi bulunan firma, sanal gerçeklik (VR) ve arttırılmış gerçeklik (AR) üzerine ilk yatırımını yaptı. BlueCap’in partnerleri arasında Avrupa’nın ve Türkiye’nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi seçilen TTNET’in eski CEO’su Abdullah Orkun Kaya da bulunmakta.

 

Pandora, 2015 Girişimcilik Zirvesi’nde en gelecek vaat eden 15 girişimden birisi olmuştu. Ekim 2014’ten beri,Etohum girişimlerinden birisi olan Pandora’nın gelecek planları arasında personel eğitimi ve tıp sektörüne odaklanmak olduğunu da söyleyebiliriz. Aynı zamanda aldıkları yatırım ile mimari çözümlerini global pazara SaaS olarak sunmayı da planlayan Pandora, 2016 yılı içinde yenilenerek yoluna devam etmiş olacak.
Pandora ekibiyle Startup Istanbul’da tanışmak için biletinizi buradan alabilirsiniz.