Blog

Girişimcilik Yüksek Lisans Programı

Özyeğin Üniversitesi, Girişimcilik Yüksek Lisans Programı ile girişimci olmak isteyen adayları arıyor. Girişimcilerin ve Akademisyenlerin bir “start-up” gibi kurdukları bu program, girişimlerini hayata geçirmek isteyenler için tasarlandı. Her girişimcinin bilmesi gereken uygulanabilir teknik bilgileri içeren akademik ağırlıklı ders programının daha fazlası iş modeli geliştirme workshopları, yatırımcıya sunum pratikleri, mentorlar ve konuşmacılar ile desteklenerek bir sene içinde şirket kurulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Şirket kurmayı planlayan girişimciler, kuracakları şirketin %5 hissesi karşılığında başvurabilecekleri “Çekirdek Sermaye Desteğine dönüştürülmüş Öğrenim Ücreti” programı sayesinde sadece 4,000 TL’ye Yüksek Lisans Programında öğrenci olabilecekler. Programa 15 Ağustos’a kadar başvuran adaylar için ek burs seçenekleri de sunulacak.

8 Eylül’de başlayacak olan programda dersler Cumartesi günleri Altunizade Kampüsünde yapılacak ve kaçıranlar için online yayınlanacak. Bir sene sürecek olan bu programda girişimci adaylarının startup’larda ve kurumsal şirketlerde staj yapmalarının yanı sıra Özyeğin Üniversitesinin imkanlarından da faydalanabilecekler.

Başarılı girişimcilerin birebir mentorluk yapacağı öğrencilere, dönem içinde yapacakları hazırlıklar ile sene sonunda hem danışma kuruluna hem de yatırımcılara fikirlerini ve çalışmalarını sunma imkanı verilecek.