Blog

Opera Mediaworks yerli mobil reklam platformu Mobilike’ı satın aldı

Türkiye’nin önde gelen mobil reklam platformlarından Mobilike, Opera Software’in reklam teknolojileri şirketi Opera Mediaworks tarafından satın alındı. Finansal detayları açıklanmayan anlaşmayla birlikte, Mobilike Opera bünyesine katılacak.

Yakın geçmişte Yunanistan ofisini de açan Mobilike satın almasıyla birlikte, halihazırda 15 ülkede hizmet veren Opera Mediaworks’ün küresel erişimini güçlendirmesi öngörülüyor. Satın almayla ilgili açıklama yapan Opera Mediaworks CEO’su Mahi de Silva, internet trafiğinin yüzde 30’unun mobilden geldiği Türkiye ve MENA bölgesinin hızlı büyüme potansiyeline işaret etti.

Mobilike’ın yayıncı ve reklamveren ağı Opera platformuna entegre edilecek. Mobilike’ın kendi verilerine göre, girişim ülkemizde yüzde 65 pazar payına sahip ve  aralarında Milliyet ve Acunn’un da bulunduğu 350’den fazla popüler mecra ile çalışıyor.

Satışı yorumlayan kurucular Volkan Biçer ve Şekip Can Gökalp, “Mobilike’ı kurduğumuzdan beri takip ettiğimiz, aynı değer ve vizyonlara sahip olduğumuz Opera Mediawoks global ailesinin bir parçası olmak gerçekten çok heyecan verici.” dedi.