Blog

Online bir işte hızlıca para kazanmanın 3 adımı

Nüfusun yüzde 99’u her gün işe gidiyor ve zamanlarını parayla takas ediyorlar. Ancak birçok insanın haberinin bile olmadığı finansal potansiyele sahip bir dünyaya uyanan kişiler olabilir.

İşte online bir işte para kazanmanın basit adımları:

1.     Mükemmel bir iş fikri seçin ve ardından ziyaretçi çekmek için web sitesi oluşturmaya başlayın

Mükemmel bir iş fikri bulmak için hızlı öneriler: Düşüncelerinizi/hobilerinizi/yeteneklerinizi önemsediğiniz bir şey bulmak için kullanın ve bunları kullanarak nasıl başkalarının problemlerini çözebileceğinizi düşünün. İşte yapmanız gereken: WordPress ve Squarespace kullanarak çok ucuza kendinize basit bir web sitesi yaratın ve burada yaptığınızın işin veya sunduğunuz ürünün reklamını yapın. Bu web sitesini oluşturmak için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Her iki kaynak da size kullanılmaya hazır taslaklar sunuyorlar. İnterneti nasıl kullanmayı bilmeniz yeterli!

İnsanları kendi sitenize çekmek için alışılagelmiş araçları (Facebook, Instagram, blog gibi) kullanın. Bu işin zor hiçbir yanı yok. Sadece arkadaşlarınız, aileniz ve ulaşabildiğiniz insanlarla konuşun, onların problemlerini çözmeye başlayın. Bu düşüncenizi mükemmelleştirmenizde size yardım edecek.

Sizin onlar için hazırladığınız bedava ürünlerden veya hizmetlerden faydalanmaları için onları web sitenize yönlendirin. Bu da ikinci adımın konusu…

2.     Ziyaretçilerinize E-Mail adresleri karşılığında promosyon verin

Bedava ve yararlı bir içerik oluşturun ve ziyaretçilerinizden bu içerik karşılığında E-Mail adreslerini isteyin.

Örneğin 15 dakikalık bedava danışmanlık hizmeti, video dersi, indirilebilir kontrol listesi, resimli bilgiler, rehber veya işinize ve endüstrinize bağlı olarak başka bedava içerikler önerebilirsiniz. Liste gerçekten sonsuz.

Bu insanları bir E-Mail listesine ekleyin ve bu listeyi zaman içerisinde geliştirin. Yavaş ve devamlı olan yarışı kazanır. Küçük bir E-Mail listesiyle inanılmaz sonuçlar alabilirsiniz. Bunu biliyorum çünkü kendi işimi 500 kişilik bir listeye sahip olduğumda bırakma özgürlüğüne sahiptim.

Ne düşündüğünüzü biliyorum bu nedenle altını tekrardan çiziyorum – teknik bilgiye sahip olmanıza veya yazılımcı olmanıza gerek yok!! Web site günde 50 dolardan az bir meblağa hayata geçirilebilir ve işletilebilir. Ve MailChimp gibi üyelerinizi yönetmek, mailler göndermek ve bunların bedavaya takibini yapabileceğiniz E-Mail pazarlama çözümlerini kullanabilirsiniz.

3.     Bu kişileri E-Mail yoluyla sizden alışveriş yapmalarını sağlayarak müşteriniz haline getirin

Şimdi para kazanma zamanı.

İstediğiniz her şeyi satabilirsiniz – fiziksel veya dijital bir ürün, ders, servis, koçluk bile olabilir. Tamamen size neyin ilginç geldiğiyle ve sizi takip eden insanlara en çok nasıl yardımcı olabileceğinizle alakalı.

Bir süre onlara çok sayıda bedava mükemmel içerik sunduktan sonra (blog postlarınızı E-Mail atmak, Youtube videoları veya her ne yaratıyorsanız) şu an ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satma hakkına sahipsiniz. Gerçekten, bu sizin sizden haber bekleyen, işlerinizi okuyan veya tüketen ve mesajlarınızla ilgilenen çekirdek kullanıcılarınızın olduğunu gösterir – ne kadar küçük olduğu önemli değil.

Bu önemli bir şey.

Bu insanlar, sizin kabileniz, gerçekten sizden satın almak istiyorlar. Sizin gerçek bir ürün üretmenizi istiyorlar çünkü size güveniyorlar. Bu bizim karşılıklı ilişkiye dayanan insani içgüdülerimizi tatmin ediyor- fakat aslında onlar sizin onlara sunduklarınızın değerli ve para ödenebilir olduğunu düşünüyorlar.

İşte basit bir fikrin nasıl aylık 1000 dolarlık bir işe dönüştürülebileceğinin bir örneği:

Diyelim ki siz lise öğrencilerini üniversite giriş sınavlarına hazırlamakta oldukça başarılı bir öğretmensiniz.

Bu saat bazlı ücret ödenen ve talebin fazla olduğu bir iş. Fakat bir süre sonra evden evde gitmekten veya büyük sınıflarda ders vermekten yıprandınız. Sonuçta zamanınız kısıtlı.

Daha kolay bir yol var!

Kapı kapı dolaşıp, ders vermek yerine giriş sınavları için mükemmel ipuçları ve stratejilere sahip bedava bir site yapabilirsiniz. Sınavda netlerin yükselmesini garantileyen en iyi 5 stratejinizi içeren bir pdf dosyası oluşturun ve e-mail adresleri karşılığında ziyaretçilerinize bu dosyayı gönderin.

Zamanla bu e-maillerden bir e-mail listesi oluşturmaya devam edin. Listeniz size para kazandıracak olan şeydir. Listeniz konusunda özenli davranın. Bu listedeki insanların gerçek kişiler olduğunu her zaman hatırlayın.

Eş zamanlı olarak, bir sınıfa anlatıyormuş gibi 6 haftalık ders videosu hazırlayın.

Her ay veya iki ayda bir bu kurs paketini satmak için mail listenizle iletişime geçin.

Bu mailleri her yolladığınızda, insanların sizin ürününüzü alma şansları var. Bu da demektir ki listeniz ne kadar uzun olursa ürününüzü o kadar çok kişi satın alacak.

(Unutmayın, onları ardışık iki satış arasında hala güzel içeriklerle besliyorsunuz. Bu şekilde onlar size sevgi ve saygı duyacaklar.)

Eğer video serisini 97 dolara satarsanız ( özel derslerin fiyatını düşündüğünüzde bu oldukça makul) ve her ay 10 video satarsanız, aylık 1000 dolarlık bir gelir elde etmiş olursunuz.Küçücük bir e-mail listesinden.

Para kazanmak çok da vakit almayacak.Bundan sonrası size kalmış. Kolayca internet işinizi büyütebilirsiniz. Listenizi büyütmeye devam edin ve nelerin olabileceğini hayal edin.

Kaynak