Blog

obilet.com Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital’den yatırım aldı

2012 yılında kurulan ve 2013 yılında Etohum 15 girişimlerinden biri olarak seçilen obilet.com, önemli bir yatırım aldı. Etohum Yatırımcı Kulübü üyesi olan Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital, obilet.com’un yatırımcıları oldu.

Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan obilet.com, 2013 yılında Etohum 15 girişimleri arasına seçilerek dikkat çekmiş ve ardından özellikle otobüsle seyahat hizmeti sunan firmalarla işbirliklerini güçlendirmeye odaklanmıştı. obilet.com’un şuan yaklaşık 100 civarında otobüs firmasıyla bilet satış anlaşması bulunuyor. Bu önemli bir rakam zira otobüs bileti satış işi yakın zamana kadar birkaç büyük marka haricinde online satıştan oldukça uzaktı. Özellikle küçük şirketlere bölünmüş olan pazarda anlaşmaları sağlamak pek kolay bir iş değil.

Anlaşmaların da etkisiyle satış rakamlarında hızlı bir yükseliş trendi yakalayan obilet.com, son 1 yılda yaklaşık 1 milyon adet bilet satışı gerçekleştirmiş.

Etohum Yatırımcı Kulübü üyesi olan Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital’in obilet.com’a yaptığı yatırımın miktarı açıklanmadı. Ancak obilet.com, yatırımla birlikte şirket değerlendirmesinin 8 haneli rakamlara ulaştığı bilgisini verdi. Dolayısıyla Türkiye girişimcilik ekosisteminde önemli bir yatırım olduğunu söylemek yanlış olmaz.

obilet.com’un Etohum 15 girişimleri arasına seçildiği 2013 yılı Etohum Girişimcilik Zirvesi videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.