Blog

Monitise, CodeCampIstanbul İçin Başvuruları Kabul Ediyor

Eski adıyla Pozitron, satın almanın ardından yeni adıyla Monitise; bir yazılım kampı düzenleyeceğini duyurdu. CodeCampIstanbul isimli organizasyona katılabilmek için 31 Mayıs’a kadar başvuru yapılabiliyor.

CodeCampIstanbul’un ilki Android üzerine kurgulanmış. Toplamda 10 gün sürecek olan etkinlikte iki aşama var. İlk aşama bir hafta boyunca konferans formatında düzenlenecek olan etkinliklerden oluşacak. Bu konferanslarda yazılımının incelikleri, mobil tasarım ve test yöntemlerinin temelleri anlatılacak. Ardından ise 12 yazılımcı seçilerek özel bir hafta sonunda Monitise’ın yazılım uzmanlarıyla birlikte çalışacak ve ortaya bir uygulama çıkaracaklar. Etkinlik sonunda CodeCamp Istanbul atölyelerinde fikirleri ve kod yazma becerileriyle öne çıkan katılımcılar, Monitise MEA’da staj yapmak ve deneme süresi ardından iş teklifi almak için aday olacaklar.

“Kodla, Ustalaş, Paylaş” temalarını benimseyen CodeCampIstanbul eğitmenleri arasında Monitise MEA CTO’su Mete Balcı, Monitise MEA Yazılım Geliştirme Direktörü Hale Yaman ve uzman Monitise MEA yazılımcıları yer alacak.

CodeCampIstanbul ile ilgili detaylara www.codecampistanbul.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.