Blog

Microsoft Wunderlist’i satın aldı

Microsoft, mobil ve bulut alanındaki yerini güçlendirmek için satın almalara devam ediyor. 2014’ün sonlarında Acompli uygulamasını satın alıp Outlook olarak isimlendiren şirket ardından şubat ayında takvim uygulaması Sunrise’ı satın almıştı. Şimdi ise mobil ajanda uygulaması Wunderlist, Microsoft bünyesine katılıyor.

Wunderlist_Microsoft

Wunderlist’in geliştiricisi 6Wunderkinder’ın Microsoft tarafından satın alınacağı bir süredir iddia ediliyordu. Bugün hem Microsoft hem de 6Wunderkinder bu satın almayı doğruladı. Böylece Wunderlist artık Microsoft bünyesi altında faaliyet gösteren uygulamalar arasına katılıyor. Acompli’yi hızlıca Outlook’a dönüştüren Microsoft’un ilk etapta Wunderlist’i dönüştürmeyi düşünmüyor. Wunderlist ekibi tüm müşterilerine aynı isim ve fiyatlandırma ile hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu. Ancak ileride Microsoft kendi uygulamalarıyla daha derin bir entegrasyon sağladığında Wunderlist’in de değişim geçirdiğine şahit olabiliriz.

Microsoft’un 6Wunderkinder için ne kadar ödediği açıklanmadı. Ancak tahminler rakamın 100 ila 200 milyon dolar arasında olduğu yönünde.

İsminden de anlaşılabileceği gibi 6Wunderkinder Berlin merkezli bir girişim ve ekibin büyük çoğunluğu Almanlardan oluşuyor. Son açıkladıkları rakamlara göre Wunderlist’in şuan 13 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor.