Blog

Marion Gamel Startup Istanbul’da

30 Eylül’de Lütfi Kırdar’da sahneye çıkacak isimlerden biri olan Marion Gamel, özellikle online pazarlama konusunda Avrupa’nın önde gelen isimlerinden biri.

Kariyerine moda ve yayıncılık alanında başlayan Marion Gamel, 1996 yılında bir moda dergisi olan New Generation’ı kurmuş. Ardından 2000 yılında patlama yapan internet dünyasına katılmaya karar veren Gamel, bir online reklam şirketi olan Adlink’e katılmış. Adlink’te 3 yıl çalıştıktan sonra ise 2003 yılında Google’ın Avrupa pazarlama ekibinin kurucularından biri olmuş ve Birleşik Krallık – İrlanda Ülke Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaya başlamış. 2006 yılında Google bünyesinde çalışmaya devam ederken Hindistan’a taşınmış ve orada Hindistan, Pakistan, Bangladeş ve Sri Lanka bölgesinin pazarlama sorumlusu olarak atanmış.

Google içerisinde yükselmeye devam eden Gamel 2007 yılında önce Ortadoğu ve Afrika pazarlama sorumlusu, ardından da 2009 yılında gelişmekte olan pazarlar ve Doğu Avrupa sorumlu haline gelmiş.

2010 yılında Google’dan ayrılarak kendi şirketi MCG Communications’u kuran Marion Gamel, 2012 yılında da halen çalışmakta olduğu EventBrite’ın pazarlamadan sorumlu müdür yardımcısı olmuş.

Startup Istanbul’a kayıt olmak için: http://startupistanbul.com/