Blog

Maaşını Bitcoin Olarak Alan İlk Türk

3D yazıcı ve yazıcı teknolojilerinin yanında Türkiye’nin ilk ve tek 3D yazıcı konsept mağazası olan 3Dörtgen, bir süredir sanal paralar ile ödeme kabul ediyordu. Firma, Türkiye’de Bitcoin ile maaş ödeyen ilk şirket oldu.

3Dörtgen ekibinde bulunan Alp Işık, maaşının Bitcoin ile ödenmesini talep ettikten sonra bu isteği değerlendirildi ve olumlu yanıt aldı. Böylelikle Işık, Türkiye’de maaşını Bitcoin ile alan ilk kişi oldu.

Bitcoin ve Litecoin ile Alışveriş

3 boyutlu yazıcı satışı dışında 3 boyutlu baskı, tarama ve atölye hizmeti de veren 3Dörtgen mağazasının bünyesinde aynı zamanda bir de kafe bulunuyor. Kafede sanal paralardan en çok kullanılan Bitcoin ve Litecoin’i kabul ederek Türkiye’de bir ilk olan 3Dörtgen, öncelikle bu hizmetini kafe ile sınırlandırmış ve 20 TL’yi geçmeyecek tutarlar için kabul etmişti. Deneme sürecinden aldığı olumlu geri bildirimler sonucu bu hizmetini hiçbir sınır olmadan devam ettirme kararı alan 3Dörtgen, bu noktada da Türkiye’de bir ilke imza attı. Bitcoin veya Litecoin hesabı olan kişiler elinde bulundurdukları sanal paralar ile mağaza içerisinde satışta bulunan 3 boyutlu yazıcıları satın alabilecekler.

Basın Bülteni